چطور مادر خوبی باشیم؟

هر مادری واقعا عاشق بچه‌هایش است و از نظر فیزیکی و عاطفی کاملا از آن‌ها مراقبت می‌کند. اما مادر بودن در کنار مسئولیت‌های متعدد دیگر، واقعا کار ساده‌ای نیست. بنابراین با جدی گرفتن راهنمایی‌های زیر می‌توانید به خودتان کمک کنید تا مادر فوق‌العاده‌ای باشید.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام دهید،‌ این است که دوربین‌ها را کنار بگذارید. امروزه بسیاری از افراد فقط در شبکه‌های اجتماعی زندگی می‌کنند و فراموش می‌کنند که زندگی کردن بدون دوربین و بدون حواس‌پرتی هم خیلی مهم است.

گاهی اوقات به‌جای ثبت لحظات با دوربین، به این نیاز داریم که لحظات مهم را با تمام وجود در کنار کودک‌مان احساس کنیم تا برای همیشه در ذهن ما باقی بمانند. درست است که هر مادری مشغله‌های مختلفی دارد، اما این مسائل نباید مانع از نگاه کردن به کودک شوند. بنابراین زمانی که فرزند شما صحبت می‌کند، همه چیز را متوقف کنید و دقیقا به چشم‌های او نگاه کنید.

شما باید به کودک اطمینان بدهید که وجودش چقدر برای شما مهم است و هر چیزی که به او مربوط می‌شود واقعا برای شما اهمیت دارد. اگر کودک را نادیده بگیرید یا به او گوش ندهید، او هم کمتر با شما صحبت می‌کند. خنده واقعا بهترین دارو است. هیچ چیزی جذاب‌تر و لذت‌بخش‌تر از تفریح کردن با فرزندان و خندیدن در کنار آن‌ها وجود ندارد. زندگی گاهی اوقات واقعا سخت می‌شود و هر تفریح و خنده‌ای را از بین می‌برد. با این‌حال، شما باید خودتان لحظات هیجان‌انگیز و شاد بسازید.

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments