به بشقاب غذای بچه‌ها کمی هیجان بیفزایید

غذا نخوردن کودکان نوپا یا بدقلقی کردن آن‌ها برای غذا خوردن، یکی از مشکلاتی است که بسیاری از پدر و مادرها را آزار می‌دهد.

اگر می‌خواهید این مشکل را حل کنید، پس ارزشش را دارد که چند دقیقه وقت اضافی بگذارید و بشقاب غذای فرزندتان را جذاب‌تر طراحی کنید. برای شام امشب کودک، با استفاده از مواد غذایی، یک چهره خندان و خوش‌رنگ آماده کنید. مثلا می‌توانید یک هویج را به‌عنوان بینی این چهره در نظر بگیرید! حتی می‌توانید تکه‌های ساندویچ را مثل کلوچه بُرش بزنید.

همین کارهایی که واقعا ساده به نظر می‌رسند، می‌توانند تاثیرگذار باشند و وعده‌های غذایی را برای همه جذاب‌تر سازند. کودکان نوپا خیلی دوست دارند که در آماده کردن غذاها به شما کمک کنند. بنابراین از حضور آن‌ها در آشپزخانه عصبانی نشوید! کارهای زیادی برای آن‌ها وجود دارد که می‌توانند از پس انجام دادن‌شان برآیند. مثلا از کودک بخواهید که مواد غذایی را با استفاده از یک قاشق چوبی بزرگ در یک کاسه هم بزند. حتی اجازه بدهید که مقداری گوشت را به شکل توپ یا همبرگر دربیاورد. وقتی که قرار است پیتزای خانگی درست کنید، از کودک بخواهید که روی پیتزا را با مواد غذایی مورد علاقه‌اش پُر کند.

 

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments