پیاز؛ ضد دیابت، ضد سرطان

پیاز جزو سبزی‌های ریشه‌ای و کم‌کالری اما بسیار غنی از فیبر غذایی است. هر ۱۰۰ گرم از این سبزی پرخاصیت، تنها ۴۰ کیلوکالری انرژی دارد. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که تولید آلیسین توسط پیاز در بدن، باعث بهبود شرایط قند خون و پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت می‌شود. ضمن اینکه همین ترکیب می‌تواند در کنترل سطح قند خون بیماران دیابتی، نقش پررنگی بازی کند.

تحقیقات آزمایشگاهی ثابت کرده‌اند که آلیسین می‌تواند باعث کاهش کلسترول هم بشود. به‌علاوه، همین ترکیب می‌تواند ترکیب موثری در پیشگیری از بیماری‌های ویروسی، قارچی و باکتریایی هم به‌حساب بیاید. پیاز، منبع بسیار خوبی برای دریافت کروم به‌منظور کنترل سطح قند خون در بیماران دیابتی هم هست. از این رو، به بیماران مبتلا به دیابت توصیه می‌شود که حتما مصرف روزانه پیاز خام را در برنامه غذایی‌ روزانه‌شان داشته باشند. ب

هتر است بدانید که پیاز خام، آنتی‌اکسیدانی به‌نام کوئرستین هم دارد. از این رو، می‌تواند کمک قابل توجهی به پیشگیری از ابتلا به سرطان، التهاب و دیابت بکند. ویتامین C، منگنز و ویتامین B۶ هم از دیگر دارایی‌های ارزشمند پیاز خام هستند که در ارتقا سیستم دفاعی بدن و پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی نقش دارند.

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments