حاملگی بدون علامت

اگر آزمایش بارداری شما مثبت است اما هیچ علائمی مشاهده نمی کنید، نگران کننده است. واقعیت این است که هر خانمی به بارداری به گونه ای متفاوت واکنش نشان می دهد. برخی سوزش سینه، خستگی، سوزش معده یا حالت تهوع را در نا آخر ماه سوم بارداری تجربه می کنند اما ممکن است شما هیچ نشانه ای مشاهده نکنید.

برخی خانم ها اصلا در هنگام بارداری احساس بیماری نمی کنند و این امر طبیعی است. برخی خانم ها تا هفته ششم بارداری وهفته هفتم بارداری هیچ نشانه ای مشاهده نمی کنند. اگر در ابتدا علائم بارداری را مشاهده نکردید، سپس علائم دیده شد و ناگهان در ماه اول بارداری علائم قطع شد، نگران کننده است.

بارداری بدون علامت، چطور ممکن است؟

طبیعی است که خانم ها در هفته اول بارداری یا ماه اول بارداری به علائم آن توجه نمی کنند. هر خانمی علائم خاصی دارد به همین دلیل برخی اصلا نفخ، ویار، حالت تهوع و استفراغ را تجربه نمی کنند. علائم اصلی و رایج خستگی افزایشی می باشد که بیشتر خانم ها به آن توجه نمی کنند. بنابراین بارداری بدون علائم امکان پذیر است.

هنگامی که درباره بارداری خود مطمئن نیستید:

بیشتر زمان هایی که فکر می کنید باردار هستید ولی علائمی مشاهده نمی کنید در یکی از شرایط زیر قرار دارید: آزمایش بارداری در خانه انجام داده اید و جواب آن مثبت است؛ بهتر است به ملاقات پزشک بروید. یا پیش از قاعدگی و در طول دوره تخمک گذاری نزدیکی داشته اید. در این وضعیت باید منتظر بمانید و از خود مراقبت کنید. به زودی نتیجه بارداری شما مشخص می شود.

هنگامی که پزشک بارداری شما را تایید کرد:

در برخی موارد پزشک تایید می کند باردار هستید اما علائمی مشاهده نمی کنید. این به معنی خوش شانسی شما است زیرا هیچ یک از علائم آزاردهنده بارداری را تجربه نمی کنید. برخی خانم ها علائم بارداری را می بینند اما آن ها را به حساب احساس روزمره می گذارند. به عنوان مثال افزایش اشتها یا انرژِی.

چه علائم را دیدید یا ندیدید به پزشک مراجعه کنید تا چکاپ پیش از بارداری را انجام دهد. این مسئله برای اطمینان از رشد صحیح فرزند شما است. هر زمانی که علائمی مانند خونریزی یا درد شدید داشتید به پزشک مراجعه کنید. در بیشتر موارد بارداری شما به خوبی پیش می رود.

سندروم تخمدان پلی کیستیک

تخمدان پلی کیستیک یکی از دلایل بارداری است اما علائمی ندارد. بیشتر خانم هایی که این مشکل را دارند معمولا یا علائم بارداری ندارند یا علائم کمی دارند. این افراد حالت تهوع، سوزش سینه، درد شدید نیز حس می کنند. بنابراین اگر این سندروم را دارید و باردار هستید و هیچ علائمی مشاهده نکردید تعجب نکنید. این به معنی مشکل فرزند یا شما نیست. درباره شرایط خود با پزشک صحبت کنید.

مراقب علائم سقط جنین باشید

اگر در هفته های اول بارداری، علائم بارداری را مشاهده کردید اما در حال حاضر هیچ علامتی دیده نمی شود احتمال سقط جنین وجود دارد. با پزشک تماس بگیرید و درباره قطع ناگهانی علائم به او اطلاع دهید.
بیشتر خانم ها هنگامی که سقط جنین اتفاق می افتد متوجه می شوند زیرا درد شدیدی در شکم احساس می شود و به همراه آن انقباض و خونریزی نیز دیده می شود. اما در بعضی موارد در هفته های اول بارداری، سقط جنین با این علائم همراه نیست. برای آگاهی از سقط جنین سعی کنید درباره فرایند بارداری خود و پیشروی آن دقیق باشید. دیگران چه می گویند:

۱ . تجربه مادر باردار: اگر هیچ علامتی دیده نمی شود نباید نگران باشی. من تا هفته ششم بارداری علامتی مشاهده نکردم و آن زمان حالت تهوع به سراغم آمد. اما تا سه ماهه دوم بارداری هیچ علامت دیگری مشاهده نکردم. براساس تجربه من، تا زمانی پزشک به شما اطمینان می دهد سالم هستید جای نگرانی نیست.

۲ . تجربه مادر باردار: هنگامی که من باردار بودم تا هفته هشتم بارداری هیچ علائمی مشاهده نکردم. در فرزند بعدی تا هفته دهم بارداری علامتی مشاهده نکردم. در واقع قاعدگی من سرجایش بود و پزشک سونوگرافی برای بررسی سقط جنین انجام داد. اما نکته جالب سالم بودن فرزند من بود.

۳ . تجربه مادر باردار: من میدانم چه احساسی داری. فکر می کنی بارداری و باید علامتهایی ببینی اما چیزی نیست. سینه های من یک روز می سوزد و روز بعد هیچ علائمی وجود ندارد. من تا هفته هشتم بارداری حالت تهوع نداشتم. یک روز حتی به حالت طبیعی و نرمال خود در دستشویی رفتن برگشت کردم. اما اکنون هفته پانزدهم بارداری من است. تنها چیزی که به من کمک کرد این است که در صورتی که سقط جنین اتفاق بیفتد، خونریزی و گرفتگی ماهیچه احساس می شود. اگر علائم بارداری را مشاهده نمی کنید، به این معنی نیست که باردار نیستید. به معنی خوش شانسی شما است.

منبع: اوما
Thanks! You've already liked this
No comments