بارداری روز به روز: روز شصتم بارداری

استخوان های کودک شما در حال نمو است  و از الان تا سال های نوجوانی به افزایش طول خود ادامه می دهند.

ممکن است شما برای چند ماهی از میزان فعالیت جنین خود اطلاعی نداشته باشید، ولی حقیقت این است که آرنج ها در حال شکل گیری هستند. ولی مچ ها هنوز حرکاتی را ندارند. در این زمان کودک شما بیشتر به ظاهر انسان شباهت دارد.  مهره ها و دنده ها الان در محل صحیح خود هستتند، و انگشتان به تدریج طویل تر می شوند.  بدن وی در چند هفته خمیده می شود.

دستگاه اسکلتی به تدریج کلسیفیه و سفت تر می شود. به جز استخوان های جمجمه ای، تمام استخوان های کودک غضروف نرم دارند که در ادامه هسته ای برای بازجذب کلسیم می باشد و در نهایت استخوان سفت می شود. این روند سفت شدن استخوانی ، استخوانی شدن یا اسیفیکاسیون نام دارد.

در استخوان های محکم مغز قرمز استخوان قرار دارد که در چند هفته ی بعد شروع به ساخت گلبول های قرمز خون می کند.مراکز اسیفیکاسیون ثانویه در ۳ ماهه ی دوم در انتهای هر استخوان جنین ایجاد می شود.

بخشی از استخوان بین مراکز اسیفیکاسیون اولیه و ثانویه به عنوان صفحه رشد شناخته می شود. این صفحه مسئول رشد طولی استخوان می باشد.اگر شما بارداری هستید، سعی کنید تا رژیم غذایی متناسبی داشته باشید. در بدن  افراد آرام و شاد،  سروتونین بیشتری تولید می شود، ماده ی شیمیایی است که در غذاهای غنی از پروتئین دیده می شود.

بارداری روز به روز روز شصتم بارداری

مصرف غذاهایی که غنی از ویتامین B هستند مثل موز و آووکادو، سطح سروتونین را افزایش  می دهد.

منبع: نسخه
پیشنهاد ما »  لوپوس در بارداری
Thanks! You've already liked this
No comments