۱۱ نژاد از گربه‌های دوست داشتنی ِخانگی

گربه‌ها برای سالهای زیادی توانسته‌اند به عنوان یک حیوان اهلی تبدیل به یکی از بهترین دوست انسانها شوند. با داشتن یک گربه می‌توانید هنگامی که به خانه باز‌می‌گردید با دوست کوچک خود ملاقات کنید. همچنین غذا دادن به حیوانات در خانواده‌های صاحب فرزند، برای رشد روانی کودک مهم است. اگر می‌خواهید گربه‌ای را در خانه نگهداری کنید و به او غذا بدهید می‌توانید از لیستی که ما برای شما در مورد نژادهای مختلف گربه فراهم کرده‌ایم کمک بگیرید و اطلاعات لازم را به دست آورید.

۱ . گربه‌ی ایرانی یا پرشین (Persian Cat)

۱۱ نژاد از گربه های دوست داشتنی ِخانگی

گربه‌ی پرشین هوش، همدمی و ارادت خود را به صاحب خود نشان داده است. نگهداری از گربه پرشین کمی مشکل است. هر روز باید موهای او به طور منظم شانه شود. باید موها را با یک برس نرم به آرامی شانه کنید و اگر برایتان امکان دارد با شامپوی خشک آنرا تمیز کنید. گربه پرشین از محبوب‌ترین گربه‌هایی است که در خانه نگهداری می‌شود.

۲ . گربه ی چین چیلا (Chinchilla Cat)

۱۱ نژاد از گربه های دوست داشتنی ِخانگی

اگر می‌خواهید در یک خانه‌ی آرام گربه‌ای را نگهداری و تغذیه کنید، چین چیلا یک نژاد مناسب برای شماست. با صدایی نرم و گوشنواز و حرکات خاص و دوست‌داشتنی خانه شما را زنده می‌کند. این گربه‌ها ظاهری ظریف دارند و بسیار سالم و سرزنده‌اند. آنها خصوصیات اصلی خود را از نژاد گربه‌های پرشین گرفته‌اند ولی به عنوان یک نژاد متفاوت از گربه‌های ایرانی محسوب می‌شوند. به راحتی می‌توانید موهای پریشان چین چیلا را برای حداقل پانزده دقیقه در روز شانه کنید.

۳ . گربه‌های مو کوتاه بریتانیایی (British Shorthair Cat)

۱۱ نژاد از گربه های دوست داشتنی ِخانگی

گربه مو کوتاه بریتیش یک گربه از نژاد انگلیسی است که با موهایی مخملی جلب توجه می‌کند. گوشهای گربه بریتیش شورت هیر اندازه‌ی متوسطی دارد و نوک آن گرد است که باعث ظاهری بسیار زیبا و بانمک برای این گربه شده است. این گربه با داشتن گونه‌های گرد و بدن چاق برای نگهداری در خانه ایده‌آل است. همچنین به دلیل اینکه گربه مو کوتاه انگلیسی موهای بلندی ندارد و موهای آن گره نمی‌خورد، نگهداری از آن آسان‌تر است.

۴ . گربه‌ی مین کون (Maine Coon Cat)

۱۱ نژاد از گربه های دوست داشتنی ِخانگی

چه کسی گربه‌ی بزرگ و پرمو دوست ندارد؟ گربه‌ی مین کون گربه‌ایست دقیقا با این مشخصات: ساکت و آرام، دوست و همدم و اجتماعی که نیاز به مراقبت زیادی دارد. برای تمیز کردن موهای بلند خود نیاز به کمک صاحبانشان دارند. به دلیل تحرک زیاد، مین راکون برای افرادی که تحرک زیادی دارند مناسب‌تر است. مین کون بالا رفتن از درخت را دوست دارد؛ برای این منظور می‌توانید با گربه مین کون خود به اردو بروید!

۵ . گربه‌ی فولد اسکاتلندی (Scottish Fold Cat)

۱۱ نژاد از گربه های دوست داشتنی ِخانگی

اگر یک عشق مداوم می‌خواهید و اگر به دنبال گربه‌ای هستید که آغوش شما را ترک نکند، فولد اسکاتلندی برای شماست. با ظاهری زیبا و دوست‌داشتنی و باهوش که در مدتی کوتاه با محیط زندگی خود خو می‌گیرد. با نوازش اعضای خانواده به راحتی خود را لوس و محبوب می‌کند. فولد اسکاتلندی نژادی است که اگر در خانه تنها بماند حوصله‌اش سر می‌رود. روند پر جنب‌و‌جوش اعضای خانه می‌تواند این گربه را سرگرم کند. البته تعداد زیادی اسباب بازی و وسیله‌ی سرگرمی هم برای این گربه مناسب است.

۶ . گربه‌ی مو کوتاه آمریکایی (American Shorthair Cat)

۱۱ نژاد از گربه های دوست داشتنی ِخانگی

اگر شما به دنبال گربه‌ای هستید که به مراقبت بیشتری نیاز دارد، می‌توانید نژاد مو کوتاه امریکایی را انتخاب کنید. این گربه ها باهوش، پر تحرک و علاقه‌مند به آزادی هستند. مو کوتاه‌های امریکایی با کودکان هم بسیار سازگار هستند.

۷ . گربه‌ی اگزاتیک مو کوتاه ( Exotic Shorthair Cat)

۱۱ نژاد از گربه های دوست داشتنی ِخانگی

مراقبت از نژاد ظریف گربه‌ی اگزاتیک مو کوتاه ممکن است کمی سخت باشد. این گربه از آمیزش گربه‌ی مو کوتاه امریکایی با گربه‌ی پرشین به‌وجود‌آمده است. مانند گربه‌ی پرشین چهره‌ی بسته‌ای دارد. موهایش کوتاه و نرم است. موهای این گربه باید به طور منظم شانه شود.

۸ . گربه‌ی برمه‌ای (Birman Cat)

۱۱ نژاد از گربه های دوست داشتنی ِخانگی

نژادی از گربه با چشمان آبی رنگ. با صاحب خود بسیار دوست است و علاقه دارد در آغوش او بماند. اگر گربه‌ای می‌خواهید که دوست دارید آنرا مدام در آغوش بگیرید می‌توانید گربه‌ی برمه‌ای را انتخاب کنید که گربه‌ای آرام است. برس کشیدن منظم و مسواک زدن هم برای او مفید است.

۹ . گربه‌ی تیفانی (Tiffany Cat)

۱۱ نژاد از گربه های دوست داشتنی ِخانگی

برجسته‌ترین ویژگی گربه‌ی نژاد تیفانی آرام و دوست‌داشتنی بودن آن است. احساسات صاحب خود را درک می‌کند و ساختار ظریف و حساسی دارد. همچنین گربه‌ی باهوشی است و بازی کردن در آغوش و دامان صاحب خود را دوست دارد. مانند سایر نژادهای موبلند، نگهداری آن نیاز به مراقبت و برس کردن منظم و مسواک زدن دارد.

۱۰ . گربه‌ی نژاد وان (Van Cat)

۱۱ نژاد از گربه های دوست داشتنی ِخانگی

گربه‌ی وان نام خود را از خاستگاه خود یعنی دریاچه‌ی وان ترکیه گرفته است. در تمیز کردن خود بسیار ماهر است و این امر به ذکاوت او و همچنین زمانی که انسان برای او می‌گذارد بستگی دارد. تنها گربه‌ای است که بازی کردن با آب و شناور شدن در دریاچه وان را دوست دارد. در آغوش گرفته شدن را دوست ندارد و به عنوان یک شکارچی خوب شناخته شده است. رنگ چشم برخی از آنها کهربایی و برخی آبی رنگ است.

۱۱ . گربه ی بنگال (Bengal Cat)

۱۱ نژاد از گربه های دوست داشتنی ِخانگی

گربه‌ای از نوع خالدار. به عنوان یک نژاد خاص و آموزش‌دیده. اندازه‌ی متوسط و رفتارهای عجیبی دارد. گربه‌ی بنگال بسیار مستعد برای داشتن زیبایی‌های طبیعت وحشی خود است. آنها همیشه آماده‌ی بازی و جست‌و‌خیز هستند، چراکه طبیعت آنها پرتحرک است.

منبع: نیکوپی
Thanks! You've already liked this
No comments