حالت‌های رابطه‌ی جنسی در بارداری

در دوران بارداری پوزیشن‌های زیر را در رابطه‌ی جنسی می‌توانید امتحان کنید:

زن بالا باشد

این پوزیشن در دوران بارداری بسیار مفید است. همسر خود را در میان دو پای خود به نحوی که به پشت خوابیده باشد قرار دهید. در این صورت فشاری بر روی شکم شما نخواهد بود و شما می‌توانید عمق دخول را کنترل کنید.

آمیزش از پشت، به شیوه‌ی سگی (doggy style)

روی زانوها و آرنج‌های خود قرار بگیرید و همسرتان زانو بزند و دخول به واژن را از پشت انجام دهد. استفاده از بالش، پشتیبان شکم شما خواهد بود.

کنار هم و دخول از پشت به واژن (قاشقی)

پشت به همسرتان دراز بکشید. در این حالت دخول از طریق واژن از پشت انجام می‌شود. چنان‌چه بارداری شما پیشرفت می‌کند در اختیار داشتن چند بالش برای حمایت بیشتر از حالت قرارگیری شما مفید است. دخول در این روش عمق کمتری خواهد داشت و بهتر خواهد بود، زیرا در ماه‌های آخر فشارهای عمیق ناراحت‌کننده خواهد بود.

حالت ایستاده (زن رو به دیوار) و نزدیکی بدون دخول

در این موارد رابطه‌ی جنسی به همراه مقاربت توصیه نمی‌شود و باید موضوع با پزشک در میان گذاشته شود:

  • تهدید به سقط ؛ علایمی مانند لکه‌بینی و درد زیر شکم؛
  • سابقه‌ی سقط یا طول دهانه‌ی رحم کوتاه؛
  • حاملگی پس از ناباروری یا استفاده از درمان‌های کمک‌باروری؛
  • سابقه یا وجود خونریزی در حاملگی فعلی مانند جفت سر راهی یا جفت پایین قرار گرفته؛
  • سابقه‌ی زایمان زودرس و یا پارگی کیسه‌ی آب؛
  • شروع زودرس انقباضات رحمی؛
  • حاملگی چندقلویی و حاملگی‌های پرخطر؛
  • عفونت آمیزشی در خود یا همسر (استفاده از کاندوم).

گرچه خیلی از زوج‌ها نگران این موضوع هستند، ولی در واقع نزدیکی نگرانی اصلی پیرامون موضوع سقط نیست. بیشتر سقط‌های جنین هنگامی رخ می‌دهد که جنین به صورت طبیعی تکوین نمی‌یابد یا نوعی ناهنجاری وجود دارد، با این حال اگر سابقه‌ی سقط وجود دارد، نزدیکی جنسی با مقاربت توصیه نمی‌شود.

اغلب پوزیشن‌های جنسی تا زمانی که شما احساس راحتی می‌کنید، مناسب هستند. سعی کنید با پیشرفت بارداری، بهترین وضعیت را برای خود پیدا کنید. به عنوان مثال، به جای به پشت دراز کشیدن شاید بهتر باشد که به پهلو و کنار همسرتان قرار بگیرید یا در موقعیت بالا یا جلوی همسرتان باشید.

آمیزش دهانی و مقعدی

آمیزش دهانی در دوران بارداری ایمن است. دقت کنید که همسرتان هنگام نزدیکی دهانی، هوا را به داخل واژن شما وارد نکند. گاهی به ندرت این امر باعث انسداد رگ‌های خونی (آمبولیسم هوا) می‌شود که زندگی شما و نوزادتان را به خطر می‌اندازد. نزدیکی مقعدی در صورتی که هموروئید (بواسیر) مرتبط با بارداری داشته باشید ناراحت‌کننده خواهد بود. نگرانی مهم‌تر در رابطه با انتقال باکتری‌های عفونت‌زا از مقعد به واژن است، در صورتی که نزدیکی واژینال بلافاصله بعد از نزدیکی مقعدی رخ دهد.

استفاده از کاندوم

در معرض بیماری‌های مقاربتی قرار گرفتن هنگام بارداری خطر عفونت‌هایی که بارداری شما و سلامت کودکتان را تحت تأثیر قرار می‌دهد را افزایش می‌دهد. در صورتی که همسرتان مبتلا به عفونت مقاربتی است، از نزدیکی واژینال، دهانی و مقعدی بپرهیزید. در صورتی که در روابط تک‌همسری قرار ندارید یا با یک فرد جدید در دوران بارداری رابطه دارید از کاندوم استفاده کنید.

منبع: مام
Thanks! You've already liked this
No comments