چرا عضلات شما حجم نمی‌گیرد؟

اگر ساعت‌های طولانی در باشگاه تمرین می‌کنید اما به نظر نمی‌رسد که ماهیچه شما شکل گرفته و افزایش حجم دارد، حتما یک جای کار شما اشکال دارد. علل زیادی ممکن است سبب شود که پس از گذشت چند وقت هنوز دستان شما باریک و غیر عضلانی به نظر می‌آید اما خبر خوب این که همه چیز قابل تغییر است. متخصص تغذیه و ورزش ما به این مساله پرداخته و این تغییرات را توصیه می‌کند.

برداشت اشتباه نکنید، ورزش کاردیو بسیار مهم است و حتما باید به انجام آن ادامه دهید چرا که برای کاهش وزن و سلامت قلب و عروق بسیار مهم است. اما برای اینکه عضلات قویتر و پر حجم تری داشته باشید باید یک تعادل بین ورزش کاردیو و ورزش قدرتی‌ داشته باشید.

برای هر روز و هر بخش از تمرینات باید برنامه ریزی داشته باشید، اگر در حدود یک ساعت زمان تمرین دارید باید از یک ساعت ورزش ۲۰ دقیقه صرف وزش کاردیو و بقیه زمان را صرف ورزش استقامتی با وزنه کنید.

اگر تازه شروع به کار با وزنه سبک کرده‌اید شاید انتخاب وزنه سبک کار مناسبی باشد، اما اگر مدتی‌ است که تمرین می‌کنید باید وزنه‌هایی انتخاب کنید که شما را به چالش بیندازد. یک نکته مهم که در اتنخاب وزنه مناسب می‌تواند به شما کمک کند این است که باید معمولا در دو تا سه حرکت آخر هر ست به شما فشار وارد شود، در غیر این صورت آن وزنه برای شما سبک است. می‌‌توانید هم از وزنه آزاد و هم از دستگاه برای افزایش توان عضلات و حجم عضلات استفاد کنید.

اگر به دنبال افزایش قدرت و حجم عضلات خود هستید بهترین روش این است که حتما و حداقل سه تمرین استقامتی در هر برنامه ورزشی داشته باشید و برای سه بار در هفته تمرین کنید. حتما یک برنامه ورزشی مناسب خود و توان بدنی داشته باشید. تنوع در انجام تمرینات استقامتی بسیار مهم است چرا که این امر موجب می‌شود تا تمام عضلات بدن شما درگیر شود. ورزش‌های با وزنه کتری بسار مناسب و از کارآمدترین ورزش‌ها است.

منبع: تولینک
Thanks! You've already liked this
No comments