خاصیت درمانی آلو

آلو میوه ای است که کمابیش در مناطق مختلف پرورش می یابد و دارای انواع مختلف : آلو بخارا ، آلوزرد ، آلوچه و … است. غذاهای بیشماری وجود دارد که در تهیه آنها از آلو استفاده میشود. در حقیقت اگر آلو به شکل تازه مصرف شود خوشمزه تر است اما به صورت خشک شده نیز ماده غذایی مناسبی به شمار می آید.

آلو دارای ویتامین ها و مواد معدنی بسیاری از جمله ویتامین A , ویتامین B , ویتامین C و همچنین مینرال های پتاسیم ،منیزیم ، فسفر و کلسیم است ، آلو دارای فیبر بالایی بوده و انواع رنگی آن سرشار از آنتی اکسیدان های مفید است.

این میوه به دلیل دارا بودن ریز مغذی های بسیار دارای خواص درمانی زیادی نیز هست.باور عامه بر این است که آلوی سیاه حرارت درونی را فرو می نشاند ، ضد تب و سردردهای صفراوی است.

آلو ، مدر ، ملین و برای مبتلایان به بیماری نقرس و روماتیسم مفید است. همچنین گفته می شود که بی خطرترین راه معالجه یبوست و بواسیر ، استفاده از انواع مختلف آلو و آلوی خشک است که باید آن را به شکل پخته یا خیس کرده مصرف کرد. در حقیقت چند ساعت خیساندن آلوی خشک بهترین دارو برای رفع یبوست است و در ضمن عوارض داروهای ملین را ندارد.

این میوه سرشار از ویتامین های A , B , C است و برای درمان کم خونی و ضعف و ناتوانی و خستگی جسمی مفید است.همچنین آلو حاوی املاح سالیسیلات است و به طور عمده دارای فعالیت و خواصی شبیه آسپرین است.

املاح سالیسیلات دارای خواص رقیق کردن خون ، ضد انعقاد خون ، ضد التهاب و دردکشی است و همچنین ممکن است بر پروستاگلندین ها اثر گذارده و رشد تومور سرطانی را به تاخیر بیندازد.

آلو و آب آلو به دلیل دارا بودن اسیدفولیک در بدن افراد کاهش یابد در مقایسه با اشخاصی که به میزان کافی اسیدفولیک در گلبول های قرمز خون دارند ۵ برابر بیشتر احتمال ابتلا به سرطان وجود دارد آلو یکی از میوه هایی است که مصرف روزانه اش به دلیل حاوی ویتامین c بودن به افراد سیگاری توصیه میشود. برگه آلو در حفظ سلامتی کبد موثر بوده و بنابر یک باور رایج باعث سم زدایی سیستم گوارشی میشود.

از آنجایی که این میوه حاوی فسفر است در افزایش قدرت فعالیت های ذهنی تاثیر گذار است. این میوه محرک سلسله اعصاب بوده و به دستگاه عصبی جان تازه ای می بخشد. همچنین نوشیدن آب آلو در رفع انگل های معده بسیار موثر است.

بهتر است برای کودکانی که شیرینی یا شکلات زیاد میخورند میوه های خشک مثل برگه آلو ، آلو خشک و تازه را جایگزین کنید. در بین انواع آلو ، آلو بخارا کرم کش است و اگر در گلاب ریخته شود قابض میشود از سوی دیگر میتوان با خیساندن چند آلو بخارا در آب مسهل مفیدی به دست آورد.

هنگام انتخاب آلو به دنبال انواعی باشید که رنگ خوبی داشته و کمی سفت باشد اما از آلوهایی که هنگام فشردن خیلی سفت یا خیلی شل هستند و رنگشان خوب نیست یا پوستی چروک یا کبود یا شکسته دارند اجتناب کنید.همچنین در مواردی که افراد دچار مشکلات گوارشی هستند بهتر است پوست آلو گرفته شود تا از نفاخ بودن آن کاسته شود.

Thanks! You've already liked this
No comments