خواص میوه‌ها برای چاقی

در بیشتر مواقع تا اسمی از خواص میوه به میان می آید سریع به فکر خواص میوه ها برای لاغری می افتیم. غافل از این که دوستانی هم که قصد چاق شدن و اضافه کردن وزن دارند می توانند از خواص میوه ها برای این کار استفاده کنند.

این مطلب اختصاص به میوه های چاق کننده دارد. این میوه ها علاوه بر افزایش وزن این قابلیت را دارند که صورت را نیز چاق کنند. مهم ترین خاصیتی که درباره این میوه ها وجود دارد این است که قند های طبیعی و ویتامین های فوق العاده ای که در این میوه ها وجود دارند عامل مهمی برای چاق شدن هستند.

بدن برای چاق شدن علاوه بر قند به کالری بالایی نیاز دارد. باید میوه هایی را در برنامه غذایی خود بگنجانید که شیرین هستند و کالری بالایی دارند.

آووکادو:

میوه آووکادو سرشار از ویتامین و املاح معدنی می باشد و میزان بالایی کالری در این میوه وجود دارد. تقریبا یک عدد آووکادو ۴۰۰کالری دارد.

آناناس:

در هر ۱۰۰ گرم آناناس ۵۲ کیلو کالری انرژی وجود دارد. آناناس سرشار از اسید فولیک است. در صورت تمایل می توانید از ورقه های خشک شده آناناس به عنوان میان وعده استفاده کنید.

خرما رطب:

۷۵ درصد خرما رطب را کربوهیدرات ها و مواد قندی تشکیل می دهند. رطب علاه بر تامین سلامتی بدن، نقش مهمی هم در تامین انرژی لازم را بر عهده دارد.

موز:

درباره خواص موز همه ما کم و بیش اطلاعاتی داریم. این میوه سرشار از پتاسیم است و در افزایش وزن کمک خوبی به شما می کند. در صورتی که قصد چاق شدن دارید می توانید در روز شیر موز میل کنید. این میوه برای رفع بی خوابی هم بسیار تاثیر دارد.

لبو:

لبو غنی از قند می باشد و هر فنجان آن تقریبا حدود ۵۰ کیلو کالری انرژی را دارا است. برای کمک گرفتن از لبو برای چاقی می توانید این صیفی پر خاصیت را در سالاد استفاده کنید. یا این که بورانی لبو درست کرده و همراه غذا میل کنید.

علاوه بر موارد بالا کشمش، آجیل ها و دانه های روغنی هم چاق کننده های خوبی هستند.

منبع: میوه نو
Thanks! You've already liked this
No comments