۶ مورد از علائم حمله قلبی که تنها در زنان رخ می‌دهد

حمله قلبی در دنیای ماشینی و پیشرفته امروزی یکی از دلایل اصلی مرگ زود هنگام است. متاسفانه این بیماری خود را در افراد پنهان می کند. هر چند درست قبل از فاجعه بدنمان اخطارهایی را می فرستد که ما به آسانی آن ها را نادیده می گیریم.

ما نشانه های متداول نزدیک بودن به علائم حمله قلبی برایتان نوشته ایم. حمله های قلبی نشانه های مختلفی و متفاوتی در مردان و زنان دارد.در اینجا شش علامت که هر زنی برای آنکه تا جای ممکن بیماری را از خودش دور کند، باید بداند آمده است.

درد در پشت، گردن، فک و بازوها

این درد ها ممکن است گیج کننده بوده و با هم اشتباه گرفته شود به عنوان مثال حمله های قلبی در ابتدا همراه با درد در قفسه سینه یا بازوی چپ است نه در گردن و فک. درد ممکن است تصاعدی و فراینده، سمج و آزار دهنده ، حاد و شدید و یا ناگهانی باشد. حتی می تواند سبب شود نیمه شب از خواب بیدار شوید. این دلیلی است که می بایستی هر چه زودتر به پزشک مراجعه و به هر علامت غیر معمولی توجه کنید.

درد شدید معده و حالت تهوع

برخی از علائم نزدیک بودن حمله های قلبی می تواند با علائم مسمومیت، سرماخوردگی و یا سوزش معده اشتباه گرفته شود. گاهی اوقات زنان فشاری را در ناحیه شکمی خود تجربه می کنند که آن را اینگونه توصیف می کنند”انگار فیلی در معده ام است”.

عرق سرد

عرق سرد نیز یکی از نشانه های متداول در میان زنان است هر چند ممکن است در رابطه با استرس به نظر برسد با این حال اگر تاکنون اینگونه علائمی نداشته اید بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید.

تنگی نفس و سرگیجه

مسئله تنفس و تنگی آن بدون دلیل واضح و مسلم قطعا از نشانه های حمله های قلبی است. بویژه اگر همراه با سایر علائم باشد. زنانی که از آن نجات پیدا کرده اند می گویند انگار که یک مسیر ماراتن را دویده اند بدون آنکه از جایشان حرکت کرده باشند.

افزایش خستگی

اگر حتی بعد از یک استراحت طولانی احساس خستگی و کوفتگی زیادی می کنید و نمی توانید کارهای ساده ( برای مثال رفتن به حمام) را انجام دهید این می تواند یک زنگ هشدار باشد که به وضعیت سیستم قلبی عروقی خود توجه کنید.

احساس فشار و سنگینی درد در سینه

درد سینه، ناراحتی، سوزش، احساس فشار در سینه، همه اینها نشانه هایی هستند که فارغ از جنسیت شما علائم حمله های قلبی را آشکار می سازند. در عین حال زنانی هستند که درد قفسه سینه را در تمام ناحیه آن احساس می کنند نه در تنها سمت چپ قفسه سینه. اگر درد یا احساس فشار در طی چند دقیقه ناپدید نشد سریعا با پزشکان تماس بگیرید.

این علائم تضمین دهنده این نیست که به زودی حمله های قلبی رخ خواهد داد هر چند ترکیب آن ها به عنوان رخداد های متداول از علائم شبیه حمله قلبی تا کنون دلیل کافی برای این نتیجه گیری متخصصان بوده است. مراقبت های پزشکی به موقع می تواند زندگی ها را نجات دهد. مراقب خودتان باشید.

Thanks! You've already liked this
No comments