۵ اشتباه بزرگ هنگام دوش گرفتن

دوش گرفتن یکی از عادات روزانه میلیون ها انسان است؛ زیرا یکی از ساده ترین ،سریع ترین موثرترین روش هایی است که خیلی سریع شما را آراسته و سرحال می کند. اما اشتباهاتی هست که نباید در زمان دوش گرفتن انجام دهیم چون برای بدن مناسب نیست. ما در رسانه دکتر سلامت به ۵ اشتباه رایج در هنگام دوش گرفتن اشاره کرده ایم که برای بدن و پوست مضر می باشد.

۱ . آب بیش از حد داغ

آب داغ پوست را خشک و پوسته پوسته می کند و مقدار زیادی از چربی پوست را می شوید، لایه محافظ آن را از بین برده، جریان خون را افزایش داده که اغلب سبب پوست سرخی و التهابات و جوش ها خواهد شد.

۲ . شستشو به مدت طولانی

آب داغ، حمام کردن طولانی نیز پوست را خیلی خشک می کند که سبب جوش زدن و خارش پوست می شود. زمان ایده آل برای دوش گرفتن حدود ده دقیقه است.

۳ . استفاده مداوم از ژل‌های فومی و شوینده‌های بدن

صابون زدن زیاد و بی ملاحظه. موادی را که در ژل های شستشو هستند فعال می کند این یعنی لایه چرب محافظ طبیعی پوست شما از بین رفته که منجر به خشکی و کم آبی پوست خواهد شد. به علاوه اگر مواد شستشوی ضد باکتری برای تان تجویز نشده، نیازی نیست که از آن ها به طور روزانه استفاده کنید.

۴ . استفاده از اسفنج‌های خیس و قدیمی

اسفنج ها و لیف های خیس محل خوبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها هستند بنابراین بهتر است هر ماه آنها را عوض کنید. سعی کنید از دستکش های پارچه ای و یا حوله برای این کار استفاده کنید. همچنین ضروری است که اسفنج را بعد از استفاده خشک کنید.

۵ . خشک کردن به شدت زیاد

بدن خود را با یک حوله نرم خشک کنید و بگذارید کمی مرطوب بماند پس از کرم یدن مورد علاقه خود استفاده کرده و به این ترتیب پوست تان نرم و سالم می ماند.

Thanks! You've already liked this
No comments