بارداری روز به روز: روز صد و سیزدهم بارداری

در این مرحله از  نمو، لب و دهان جنین شما به خوبی شکل گرفته است، و وی می تواند دهان خود را باز و بسته کند و بلع انجام دهد. درون دهان جوانه های چشایی بالغ شده اند ولی وی نمی تواند چیزی را حس کند چون هنوز ارتباطات عصبی کامل نشده اند.

این زمان مرحله ی بی خطری از بارداری است، پس زمان خوبی برای مسافرت هم می باشد. در این زمان شما از بیماری و خستگی و بی حالی که در ۳ ماهه ی اول بارداری داشتید، خلاص شده اید و می توانید کمی به خود برسید و به مسافرت بروید ، احتمال کمی برای سقط در این زمان وجود دارد پس نگران نباشید.

رفتن به مسافرت یک فرصت عالی برای شما است تا زمان خوبی را با همسر خود سپری کنید.استراحت کنید و لذت ببرید ولی موارد احتیاط  در بارداری را از یاد نبرید. اگر شما هر نوع مشکلی دارید با پزشک خود مشورت کند و در مورد مسافرت نظر وی را جویا شوید.

شما می توانید از هوای گرم لذت ببرید ولی ممکن است از نشستن زیر سایه بیشتر خوشتان بیاید. اگر در معرض آفتاب هستید،  از کرم های ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید، چون در زمان بارداری پوست شما بیشتر به آفتاب حساس است.

بارداری روز به روز: روز صد و سیزدهم بارداری

اگر شما در زمان بارداری به مسافرت می روید ، به چند مورد باید توجه کنید:

  • زمان کافی را برای خودتان در نظر بگیرید.
  • با دقت سوار ماشین شوید.
  • اگر خسته شده اید، کمی آب بنوشید، بویژه اگر هوا گرم است. در نوشیدنیتان یخ نیندازید.
  •  همراه آب از میوه های تازه و شسته شده و سبزیجات خوش طعم  و سالم استفاده کنید.
  • اگر دچار اسهال شدید، باید بیشتر آب بنوشید  تا حجم مایع از دسته رفته جبران شود. از داروهای اسهال بدون نظر پزشک استفاده نکنید. اگر ادرار شما خیلی غلیظ است و نمی توانید مایعات را قطع کنید نزد پزشک بروید.
منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments