موقعیت‌های بحرانی کودکان را چطور کنترل کنیم؟

وقتی که کودک شما به مرحله نوپایی می‌رسد، به‌اندازه کافی وقت با او گذرانده‌اید تا بدانید چه چیزهایی واکنش او را برانگیخته می‌کند. در بین شایع‌ترین این واکنش‌ها می‌تواند به گرسنگی و خواب‌آلودگی اشاره کرد. با این‌حال، برای اجتناب از این موقعیت‌های بحرانی، کافی است که برنامه‌ریزی مختصری داشته باشید.

متخصصان می‌گویند که شما به‌عنوان پدر یا مادر باید بتوانید موقعیت‌ها را پیش‌بینی کنید. مثلا وقتی که کودک شما می‌خواهد چرت بزند، نباید همراه با او به فروشگاه مواد غذایی بروید. در واقع، کودک باید در زمان چرت زدن، خوابیدن و وعده‌های غذایی، در خانه باشد. اگر شما مجبورید که خارج از خانه باشید، همیشه مقداری غذا در دسترس کودک قرار دهید که در صورت گرسنگی ناگهانی، او را سیر کند.

وقتی می‌خواهید به رستوران بروید، جایی را انتخاب کنید که وقت شما را تلف نکند؛‌ یا وقتی می‌خواهید به فروشگاه بروید، دقت کنید که در زمان ترافیک این کار را انجام ندهید. درنهایت باید طوری برنامه‌ریزی کنید که مجبور نباشید دائما عجله کنید، خصوصا موقعی که باید کودک را به پیش‌دبستانی برسانید و بعد خودتان به محل کارتان بروید.

به یاد داشته باشید که باید کودک را در جریان برنامه‌ریزی روزانه قرار دهید و به او بگویید که قرار است چه کاری انجام دهید. کودکان نوپا توانایی بیان کردن ضعیفی دارند، اما چیزهای خیلی زیادی را درک می‌کنند.

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments