شش غذای عضله‌ساز

شاید شما هم از آن دو آتشه های طرفدار عضله های قوی و چشم پر کن باشید. برای داشتن عضله های قوی و زیبا چقدر حاضرید بپردازید؟ هر روز یکی دو ساعت تمرین در باشگاه های ورزشی؟ یا داروهای عضله سازی که خیلی به سلامت و بی ضرر بودن شان اطمینانی نیست؟  به شما پیشنهاد می کنیم به جای این کارها، با هفته ای چند ساعت ورزش مرتب و تخصصی و اصلاح رژیم غذایی تان، هیکل دلخواه خود را پیدا کنید.

مهمترین ماده غذایی که به ساختن عضلات کمک می کند، پروتئین است. اسیدهای آمینه در غذاهای غنی از پروتئین با کمک به ایجاد و حفظ فیبرهای عضلانی، بدن شما را به بدن ورزشکاران شبیه می کند. شاید بسیاری از مکمل های در دسترس هم بتوانند همین شکل و شیوه را در مدت زمان کوتاه تری به بدن شما بدهند اما فراموش نکنید که همیشه غذاهای طبیعی از مکمل های شیمیایی بهتر هستند.

۱ . تخم مرغ

تخم مرغ، منبع پروتئینی ارزان و در دسترسی است که شما را به هدفتان نزدیک می کند. یک تخم مرغ بزرگ حدود ۷۵ کالری و ۶ گرم پروتئین دارد. اگر شما مشکل کلسترول یا چربی خون ندارید، می توانید از تخم مرغ های دو زرده ای که حاوی بیش از ۱۰۰ کالری و ۱۴ گرم پروتئین هستند، استفاده کنید. کافی است پنج روز در هفته، روزانه یک تخم مرغ میل کنید.

۲ . پنیر

پنیر انواع فراوانی دارد. اگر شما پنیر خود را با دقت انتخاب کنید، می توانید آن را به عنوان یک منبع سالم لبنی و منبع خوبی از پروتئین در رژیم غذایی تان جای دهید. یک پیمانه استاندارد پنیر کم چرب حدود ۲۸ گرم پروتئین دارد. شما می توانید در روزهایی که تخم مرغ نمی خورید، تا رژیم غذایی سبک تری دارید، از پنیر به عنوان یک قوی کننده عضلات کمک بگیرید.

۳ . ماست

اضافه وزن دارید و ترجیح می دهید به جای تخم مرغ یک میان وعده سبک تر داشته باشید؟ ماست را در برنامه غذایی تان جایگزین کنید. یک وعده ماست کم چرب معمولی حدود ۱۴ گرم پروتئین دارد. اگر طعم ماست کم چرب را دوست ندارید، می توانید آن را با میوه ای تازه ترکیب کنید. اضافه کردن عصاره وانیل یا مغز بادام به ماست هم پیشنهاد خوشمزه ای است.

۴ . گوشت گاو

گوشت گاو منبع خوبی از پروتئین و مواد مغذی ضروری دیگری است که یک انسان سالم به آن نیاز دارید. اگر بیماری خاصی ندارید و پزشک مصرف گوشت را برای شما ممنوع نکرده است، به شما توصیه می کنیم برای تقویت عضلات تان هر روز یک برش کوچک گوشت گاو (حدود ۳ اونس) را در برنامه غذایی تان قرار دهید.

۵ . شیر خشک

شیر خشک را بهتر است فقط در هنگامی که برای داشتن عضله های قوی تر تلاش می کند، به طور ثابت در برنامه غذایی تان قرار دهید. چرا که شیر خشک می تواند به یک باره مقدار زیادی پروتئین به بدن شما برساند. فقط یک چهارم فنجان شیر خشک معمولی، حاوی ۸ گرم پروتئین است.

۶ . ماهی آزاد

یکی از در دسترس ترین ماهی هایی که در این رژیم غذایی به کمک شما می آید، ماهی قزل آلا است. در امریکا ماهی قزل آلا به نام ماهی همه کاره شناخته می شود. شما می توانید ماهی قزل آلا را در وعده شام یا نهار به صورت کبابی یا بخارپز میل کنید تا تقریبا ۴۰ گرم پروتئین سالم همراه با اسیدهای چرب امگا ۳ دریافت کنید. لازم نیست تمام ماهی را یک جا میل کنید. یک ماهی قزل آلا با اندازه متوسط برای و وعده غذایی شما در کناز سبزی های تازه کافی است.

منبع: دارچین
Thanks! You've already liked this
No comments