تناسب اندام در بارداری

به بانوان باردار توصیه می شود که به تناسب اندام خود در دوران بارداری اهمیت بدهند زیرا تناسب اندام در دوران بارداری نه تنها برای خود مادران مفید می باشد بلکه مزیت های برای فرزندشان دارد، از این رو دکتر خاکپور متخصص زنان و زایمان به بانوان توصیه می کند که حتما به تناسب اندام خود در دوران بارداری اهمیت بدهند.

انجام ورزش های سبک در دوران بارداری کمک شایانی به حفظ تناسب اندام می کند، انجام ورزش های سبک به جنین در حال رشد نیز کمک می کند. در نوزدانی که مادرانشان در زمان بارداری به خصوص در زمان هشت تا دوازده روز اول هستند ورزش انجام می دهند نسبت به سایر کودکان برتری اندکی دارند.

انجام ورزش سبک در زمان بارداری سبب می شود که خطر درد و رنج های که مربوط به بارداری می باشند را کاهش دهد، انجام این ورزش ها سبب می شود که بهبودی پس از دوران بارداری سریع تر انجام شود.

دکتر خاکپور متخصص زنان و زایمان به مادران توصیه می کند که از انجام ورزش های سنگین که احتمال دارد سلامت جنین را به خطر بیندازد پرهیز نمایند و ورزش های سبک را با مشورت پزشک زنان انجام دهند.

معمولا پزشکان و متخصصان زنان وزایمان توصیه می کنند که ورزش های که انجام می شود زیر نظر پزشک صورت گیرد، علاوه برا این مادران ازپرخوری و میل نمودن غذاهای چرب باید پرهیز کنند زیرا میل نمودن غذاهای چرب علاوه به خطر انداختن سلامت جنین، سبب اضافه وزن شدید در بانوان شده در نتیجه بانوان تناسب اندام خود را از دست می دهند.

پیشنهاد ما »  بارداری روز به روز: روز صد و دوم بارداری

دکتر خاکپور متخصص زنان و زایمان به بانوان توصیه می کند که در رژیم غذایی خود از مواد فیبر دار و ویتامین ها و انواع مغزها را بگنجاند به جای مصرف غذاهای فست فود و چرب که نه تنها مفید نمی باشند بلکه تناسب اندام مادران را برهم زده، در نتیجه چربی های اضافه به شکل چاقی مفرط ظاهر می شوند.

منبع: نی نی عسل
Thanks! You've already liked this
No comments