قهوه به کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد کمک می‌کند

مطالعات علمی در سال های اخیر بارها نشان داده اند که نوشیدن قهوه، فواید متعددی برای انسان ها دارد. یکی از جدیدترین بررسی های محققان در این زمینه نشان می دهد که نوشیدن قهوه در حد اعتدال می تواند مثل «داروی طبیعی» برای بدن عمل کند و مانع از ابتلا به سرطان کبد شود.

گزارشی از این مطالعه در BMJ Openn منتشر شده است. محققان دانشگاه ساوت همپتون و دانشگاه ادینبورگ با همکاری یکدیگر در این بررسی گسترده متوجه شده اند که نوشیدن قهوه به طور منظم، شانس ابتلا به یکی از انواع سرطان کبد، یعنی سرطان هپاتوسلولار (HCC) ، را کاهش می دهد.

براساس این بررسی ها، نوشیدن یک فنجان قهوه در روز، شانس ابتلا به سرطان هپاتوسلولار را ۲۰ درصد کاهش می دهد و نوشیدن دو فنجان قهوه در روز این کاهش خطر را به ۳۵ درصد می رساند. همچنین، نوشیدن پنج فنجان قهوه در روز باعث کاهش ۵۰ درصدی این خطر همراه است.

محققان می گویند که اثر محافظتی قهوه در انواع بدون کافئین هم وجود دارد، اما میزان نسبت به انواع کافئین دار کمتر است.

دکتر اولیور کندی (از اعضای دانشگاه ساوت همپتون و مسئول مطالعه) می گوید: «مطالعه ما نشان می دهد که قهوه می تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را به طور قابل توجهی کاهش بدهد، اما ما هیچ کس را به زیاده روی در مصرف قهوه تشویق نمی کنیم. بنابراین، ما به هیچ کس پیشنهاد نمی دهیم که از فردا پنج فنجان قهوه در طول هر روز بنوشد. درواقع، ما به بررسی های بیشتر نیاز داریم تا عوارض جانبی احتمالی را در نظر بگیریم. ضمن این که بعضی از گروه ها، مانند زنان باردار، نباید زیاد قهوه بنوشند» .

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments