گیاه‌خواری ضرر دارد؟

یکی از جدیدترین مطالعات منتشرشده در Molecular Biology and Evolution، نتایج تازه ای درباره گیاه خواری نشان می دهد. براساس این گزارش، گیاه خواری در طولانی مدت می تواند DNA را تغییر دهد و در نتیجه خطر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی را در بین نسل های آینده بیشتر کند.

این مطالعه نشان می دهد که احتمال جهش ژنتیکی در بین آن دسته از مردم که نسل اندر نسل رژیم غذایی گیاهی داشته اند، بیشتر از دیگران است و این افراد بیشتر مستعد ابتلا به التهاب هستند. یافته های این مطالعه می توانند درباره گروهی از افراد دیگر هم اعتبار داشته باشند، یعنی کسانی که مصرف غذاهای غنی از چربی های غیراشباع چند زنجیره ای مثل ماهی های چرب را محدود می کنند.

محققان می گویند که در این جهش ژنتیکی، تولید ترکیب خاصی به نام اسید آراشیدونیک در بدن افزایش پیدا می کند که وقتی با روغن های گیاهی مثل روغن آفتابگردان در رژیم های غذایی امروزی همراه می شود، می تواند خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را افزایش دهد.

مسئولان این مطالعه تاکید می کنند که پیام این نتایج برای گیاه خواران روشن است. وقتی از روغن های گیاهی استفاده می کنید، حداقل سراغ گزینه هایی مثل روغن زیتون بروید که حاوی امگا ۶ (اسید لینولئیک) کمی باشد.

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments