ماهی‌های جیوه‌دار برای سلامت مغز ضرر ندارد؟

یکی از مطالعات جدید در زمینه آلزایمر، خبرهای خوبی برای دوستداران غذاهای دریایی دارد: جیوه ای که در ماهی وجود دارد به زوال عقل منجر نمی شود و رژیم غذایی سرشار از ماهی می تواند بیماری آلزایمر را از بعضی افراد دور کند.

محققانی که مغز انسان ها را مورد بررسی قرار داده اند، تایید می کنند که جیوه بیشتری در مغز افرادی که غذاهای دریایی می خورند، وجود دارد. با این حال، آنان هیچ ارتباطی بین سطح بالاتر سم در مغز این افراد و آن نوع آسیب مغزی پیدا نکرده اند که به نوعی از بیماری آلزایمر و زوال عقل منجر می شود.

مارتا کلر موریس، استاد دانشگاه راش و مسئول این مطالعه، می گوید: «همه می گویند که غذاهای دریایی دارای مزیت های زیادی هستند، اما همه از جیوه می ترسند. ما هیچ شاهدی مشاهده نکردیم مبنی بر این که سطح بالاتر جیوه در مغز با هر نوع آسیب عصبی مرتبط با زوال عقل، ارتباط داشته باشد» .

نتایج نهایی این مطالعه که در Journal of the American Medical Association منتشر شده است، نشان می دهد که خوردن ماهی در طول هفته با آسیب های آلزایمری کمتری در مغز همراه است، اما فقط در بین افرادی که دارای ژن مستعدکننده به آلزایمر (APOE) هستند.

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments