با مصرف میوه به جنگ اختلال نعوظ بروید

یافته های تازه نشان می دهند، مردانی که به وفور میوه مصرف می کنند خطر بروز اختلال نعوظ کمتر تهدیدشان می کند.

دانشمندان مدرسه پزشکی دانشگاه رم پس از مطالعه یک دهه ای درباره عادات غذایی و مشکلات نعوظ بیش از ۲۵ هزار مرد دریافتند، مردانی که روزانه چندین نوبت میوه می خوردند ۱۴ درصد کمتر از آقایانی که چنین نمی کنند در معرض اختلال نعوظ قرار دارند.

دکتر ادین کاسیدی، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه نوریچ و سرپرست این مطالعه گفت: ” مصرف فراوان مواد غذایی حاوی فلاونوئید، آنتوسیانین و فلاوانون که در میوه های قرمز و آبی رنگ به وفور یافت می شوند تاثیر بسیار زیادی در کاهش خطر بروز اختلال نعوظ می گذارند. ”

پیروی کردن از رژیم غذایی سرشار از میوه ها و غذاهای حاوی مواد شیمیایی فلاونوئید، آنتوسیانین و فلاوانون و داشتن فعالیت بدنی روزانه احتمال بروز اختلالات نعوظ را در مقایسه با افرادی که چنین نمی کنند ۲۱ درصد کاهش می دهد.

دکتر کاسیدی افزود: ” یافته های ما نشان می دهند، پیروی کردن از رژیم غذایی سرشار از مواد شیمیایی مفید، داشتن فعالیت بدنی و حفظ وزن در محدوده طبیعی نقش اساسی در حفظ تندرستی جنسی مردان و پیشگیری از بیماری قلبی ایفاء می کنند. اختلال نعوظ در اغلب موارد یکی از نشانه های زودهنگام بروز گرفتگی رگ های خونی و بیماری قلبی است، اما مصرف میوه های حاوی مواد شیمیایی فلاونوئید، آنتوسیانین و فلاوانون علاوه بر پیشگیری از بروز اختلال نعوظ، نقش زیادی در حفظ تندرستی قلب و عروق بهبود گردش خون و کنترل میزان اکسید نیتریک (بهبود دهنده جریان خون و گسترش دهنده رگ های خونی) ایفاء می کنند. “

منبع: سلامتیسم
پیشنهاد ما »  ۱۰ میوه که برای سلامتی بدن در اولویت است
Thanks! You've already liked this
No comments