درس‌های زندگی سالم که باید به کودکان آموزش داد

تحقیقات نشان می دهد که حتی خوردن ساده ترین وعده غذایی صبح (یک کاسه غلات، مقداری شیر، چند برش موز) باعث می شود که کودکان دامنه توجه بهتر، واکنش هوشیارانه تر به جهان واقعیت و خلق وخوی شادتری داشته باشند.زندگی 

پژوهش های جدید نشان می دهد که صبحانه خوردن ارتباط مهمی با چاقی کمتر، استخوان های قوی تر و دندان های سالم تر در کودکان دارد.

مطالعات به طور معمول نشان می دهد که حدود ۴۰ درصد از دختران مدارس ابتدایی و ۲۵ درصد پسران مدارس ابتدایی، از بدن خودشان ناراضی هستند. این کودکان ناراحت و خجالتی، بیشتر دچار احساس افسردگی، ناامنی و اضطراب می شوند. برای خنثی کردن تصویر بدن ناسالم در ذهن کودکانتان، با تصاویری که ذهن فرزندتان را تسخیر کرده است، مقابله کنید.

شما می توانید کاری کنید که نوجوانان یا فرزندان بالغتان سالم تر غذا بخورند. فقط به آنها بگویید تا زمانی که جوان هستند این کار را باید انجام دهند! برخی از روان شناسان در کالیفورنیا چندین نفر از دانش آموزان را متقاعد کردند که در دوران کودکی به خوردن مارچوبه علاقه داشته اند! این خبر باعث شد که اغلب دانش آموزان تمایل بیشتری به خریدن و خوردن و لذت بردن از سبزیجات سالم در آینده پیدا کنند.

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments