کودکان در شرایط سخت به حیوانات نزدیک‌ترند تا به اطرافیان‌شان

به گفته محققان دانشگاه کمبریج، کودکان در شرایط سخت به حیوانات خانگی بیش از خواهر و برادرهایشان اعتماد دارند.

محققان پس از زیر نظر گرفتن بیش از ۱۰۰ خانواده طی مدت ۱۰ سال در انگلیس متوجه شدند در شرایط دشوار کودکان بویژه دخترها به حیوانات خانگی مخصوصا سگ ها بیشتر اعتماد می کنند تا به اطرافیان و خواهر و برادرهایشان!

تاکنون تحقیقات اندکی در رابطه با ارتباط کودکان و حیوانات انجام شده است. در این تحقیق که مشروح آن از BBC پخش شد به مدت ۱۰ سال رفتارهای اجتماعی، سلامت روانی و موفقیت تحصیلی کودکان زیر نظر گرفته و در عین حال نوع و میزان روابط اطفال با حیوانات خانگی سنجیده شد.

بررسی ها نشان داد کودکانی که ارتباط بیشتری با حیوانات خانگی دارند از نظر اجتماعی قویتر هستند و به اطرافیان خود بیشتر کمک می رسانند و در کل همکاری بهتری دارند. از سوی دیگر کودکان وقتی در شرایط بحرانی قرار داده می شوند، بیش از آنکه به انسان ها پناه ببرند به حیوانات خانگی نزدیک می شوند و این در حالی است که کودکان می فهمند حیوانات نمی توانند حرف های آنها را درک کنند یا کاری برایشان انجام دهند.

حیوانات پناهگاهی برای کودکان هستند و به آنها کمک می کنند در خلوت تفکر کرده و مشکل خود را رفع یا با آن کنار بیایند. در حال حاضر در آمریکا و انگلیس به سگ ها به عنوان حیوانات خانگی بهای زیادی داده می شود به حدی که حتی سگ ها اجازه ورود به مراکز گفتاردرمانی را دارند تا کودکان برای آنها با صدای بلند کتاب بخوانند.

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments