شیرخواران به تلویزیون و موبایل معتادند!

محققان آمار نگران کننده ای از اعتیاد شیرخواران منتشر کرده اند! بررسی ها نشان داده یک سوم شیرخواران ۶ ماهه به کار با تبلت و گوشی های هوشمند اعتیاد دارند.

به گفته پژوهشگران آمریکایی آکادمی فوق تخصصی کودکان و براساس گزارشی که در مجمع سالانه انجمن متخصصان اطفال در سنت دیگو در تاریخ ۲۵ آوریل ارائه شد تعداد شیرخواران و کودکانی که از ۶ ماهگی به بعد یعنی حتی قبل از آموختن راه رفتن و حرف زدن به کار با تبلت و گوشی های هوشمند وابسته می شوند مدام در حال افزایش است.

محققان برای اثبات این قضیه نظرسنجی از ۳۷۰ والد آمریکایی انجام دادند که کودکان ۶ ماهه تا ۴ ساله داشتند. بررسی ها نشان داد در یک سالگی یک هفتم کودکان حداقل یک ساعت از روزشان را پای تلویزیون صرف می کنند و ۱۵ درصد کار با گوشی های هوشمند را می دانند و ۱۲ درصد به بازی های رایانه ای اعتیاد دارند.

محققان می گویند تماشای زیاد تلویزیون یا کار با گوشی های همراه و تبلت و بازی های رایانه ای می تواند سبب افزایش خشونت، تحریک پذیری، اختلالات خواب، مشکلات یادگیری و چاقی در کودکان شود.

با این وجود ۷۳ درصد والدین از تلویزیون و تبلت به عنوان پرستار استفاده می کنند و هنگامی که مشغول کارهای خانه هستند فرزندانشان را با این وسایل سرگرم می کنند. ۶۵ درصد والدین برای آرام کردن کودکان و ۲۹ درصد برای خواباندن فرزندشان از تلویزیون کمک می گیرند.

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments