کراتین گوشت

کراتین به فراهم کردن انرژی مورد نیاز ماهیچه ها برای فعالیت های روزانه کمک می کند. کراتین همچنین می تواند در هنگام تمرینات شدید ورزشی در افزایش قدرت ماهیچه ها موثر باشد. برای ذخیره کراتین در بدن، مصرف گوشت انتخاب خوبی است. این ماده غذایی علاوه بر کراتین طبیعی، حاوی اسیدآمینه های مورد نیاز برای ساخت این پروتئین در بدن می باشد.

کراتین

بدن کراتین را از سه اسیدآمینه آرژنین، گلیسین و متیونین می سازد، سپس در ماهیچه ها ذخیره، به فسفوکراتین تبدیل و برای انرژی استفاده می شود. میزان کراتین قابل ذخیره به توده ماهیچه ای کل بستگی دارد. با بالا بردن میزان کراتین غذایی، می توانید سطوح فسفوکراتین را در ماهیچه های خود افزایش دهید، به طوریکه براساس مطالعه منتشر شده در مجله “پزشکی ورزشی” در اکتبر ۲۰۱۴، این امر به بهبود عملکرد ورزشی کمک می کند.

کراتین در گوشت

گوشت یکی از منابع اصلی کراتین محسوب می شود. براساس دانشگاه ایالتی آیووا در ایالات متحده، یک کیلو و ۱۰۰ گرم از گوشت گاو در حدود ۵ گرم کراتین دارد. به طور کلی همین میزان از هر نوع گوشت ماهیچه پخته نشده حاوی ۳ تا ۶ گرم کراتین است.

سایر منابع حیوانی

علاوه بر مرغ و گوشت، ماهی نیز حاوی کراتین بوده و میزان کراتین موجود در انواع مختلف ماهی متفاوت است، برای نمونه میزان کراتین موجود در ماهی تن، سالمون و کاد با کراتین گوشت گاو برابر است. شاه ماهی نیز بهترین انتخاب بوده زیرا کراتین موجود در آن دو برابر سایر ماهی ها و گوشت است.

ملاحظات:

براساس دانشگاه ایالتی اورگان در ایالات متحده، بدن برای انجام فعالیت های عادی، روزانه به ۲ گرم کراتین نیاز دارد. بهترین روش برای اطمینان از دریافت کراتین مورد نیاز، استفاده از پروتئین گوشت بدون چربی، ماهی و مرغ است. همچنین مردان روزانه به ۵۶ گرم پروتئین و بانوان به ۴۶ گرم پروتئین نیاز دارند.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments