پرهیز از ۹ ماده غذایی برای داشتن شکمی صاف

اضافه شدن وزن شکمی به دلیل افزایش میزان کالری دریافتی نسبت به کالری مصرفی است. هیچ ماده غذایی صرفا موجب افزودن چربی به شکم نمی شود بلکه چربی به کل بدن از جمله شکم اضافه خواهد شد. همچنین اجتناب از برخی موادغذایی باعث صافی شکم نمی شود، بلکه به طور کلی به کاهش وزن بدن کمک می کند.

شیرینی‌ها و نوشابه

شکلات و سایر شیرینی ها جز کالری چیز دیگری برای بدن شما ندارد. براساس دانشگاه هاروارد، حذف موادغذایی با کالری بالا و ارزش غذایی کم می تواند اولین قدم برای کاهش چربی های شکمی است. برخی افراد برحسب عادت هر روز همراه شام یا ناهار نوشابه مصرف می کنند، درحالیکه نوشابه حاوی میزان بالایی قند است، به طوریکه این افراد برای کاهش وزن هفتگی می توانند نوشیدن آب را جایگزین نوشابه کنند.

فست فود

یک عدد فست فود گوشت اغلب حاوی کالری بالایی بوده، به طوریکه با کل کالری دریافتی توصیه شده روزانه همخوانی ندارد. همچنین فست فود سرشار از چربی های نوع بد بوده و موادمغذی موجود در این غذای آماده بسیار کم است.

لبنیات

لبنیات اگرچه منبع خوبی از کلسیم محسوب می شود، اما حاوی کربوهیدرات و چربی است. بنابراین برای داشتن شکمی صاف، بهتر است کلسیم مورد نیاز خود را از سبزیجات برگ سبز و سایر موادغذایی کم کالری دریافت کنید.

غلات تصفیه شده

غلات تصفیه شده، کربوهیدرات هایی هستند که همانند شیرینی جات باعث افزایش سریع قند می شوند. همچنین افزایش سریع قند باعث گرسنگی مجدد خواهد شد. بنابراین برای آزاد شدن آهسته ی کربوهیدرات ها مصرف غلات کامل توصیه می شود.

آب میوه

آب میوه موادمغذی بسیاری دارد، اما اغلب حاوی میزان قند بالایی است. بسیاری از افراد میان کالری غذا و کالری نوشیدنی تفاوتی قائل می شوند، در صورتیکه تاثیر این مایعات بر بدن را در نظر نمی گیرند. اگرچه نوشیدن یک لیوان آب میوه در صبح خوب است، اما نباید نوشیدنی شما صرفا مصرف آب میوه باشد.

میان وعده

میان وعده هایی مانند چیپس و چوب شور همانند شیرینی جات کالری بالا و ارزش غذایی کمی دارند. بنابراین در میان وعده مصرف مقداری از میوه ها یا سبزیجات توصیه می شود.

سیب زمینی

تاثیر یک سیب زمینی پخته بر بدن تقریبا با مصرف یک قاشق غذاخوری شکر برابر است. این ماده غذایی پخته شده همانند غلات تصفیه شده سرشار از کالری است. همچنین مانند غلات تصفیه شده بعد از افزایش قند، گرسنگی و زیاده روی در مصرف غذا را به دنبال دارد.

شربت ذرت با فروکتوز بالا

شربت ذرت با فروکتوز بالا ترکیبی از شیرینی جات وغلات تصفیه شده است. فروکتوز نوعی شکر است که با اضافه کردن کالری به رژیم غذایی، شامل ارزش غذایی نمی شود. همچنین تحقیقات نشان می دهد که فروکتوز بالا در شربت ذرت با توانایی بدن در دریافت سیگنال های حس سیری تداخل دارد. بنابراین با مصرف این شربت، نه تنها یک ماده غذایی چاق کننده را مصرف می کنید بلکه بیشتر از حد معمول نیز به مصرف آن تمایل خواهید داشت.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments