بیماری‌های مرتبط با مصرف ناکافی میوه‌ها

میوه ها مواد مغذی بسیاری از جمله ویتامین A، ویتامین C، ویتامین K و ویتامین های B کمپلکس را برای بدن فراهم می کنند.این ویتامین ها نقش های ضروری در بدن ایفا کرده و برای عملکرد درست اندام ها حیاتی است.

کمبود موادمغذی ممکن است باعث افزایش خطر بیماری ها و مشکلات سلامتی شود. عدم مصرف روزانه ۳ تا ۵ وعده مصرفی میوه می تواند منجر به افزایش خطر کمبود ویتامین C در بدن شود. براساس گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در امریکا، کمتر از یک سوم مردم امریکا روزانه ۲ وعده مصرفی میوه مصرف می کنند.

اسکوروی

اسکوروی بیماری مرتبط با کمبود ویتامین C در بدن است. ویتامین C یک ویتامین محلول در آب می باشد. استفاده روزانه از این ماده مغذی توصیه می شود، زیرا بدن قادر به ذخیره این ویتامین در بدن نیست. میوه هایی از جمله پرتغال و توت فرنگی منابع بسیار خوبی از ویتامین C محسوب می شوند.

این ویتامین مسئول ساخت کلاژن برای تاندون ها، رباط ها و سایر بافت ها است. علائم بیماری اسکوروی شامل خستگی، خونریزی در لثه ها و چشم و همچنین تنفس سریع می باشد. مکمل یاری با ویتامین C به صورت مصرف دهانی یا به صورت تزریقی می تواند موثر باشد. سالمندان در ایالات متحده بیشتر در معرض پیشرفت این بیماری قرار دارند.

بیماری قلبی

براساس مطالعات بیمارستان کودکان ماساچوست، ویتامین C کافی در بدن با کاهش بیماری قلبی در ارتباط است. میوه ها یکی از منابع اصلی ویتامین C به حساب می آیند، همچنین رژیم غذایی فاقد میوه با افزایش خطر بیماری قلبی همراه است.

سرطان

میوه نه تنها تامین کننده ی موادمغذی برای بدن بوده، بلکه منبع خوبی از فیبر به حساب می آید. رژیم غذایی با مقدار کمی میوه می تواند با کاهش فیبر دریافتی همراه باشد. براساس دانشگاه لما لیندای امریکا، مصرف منظم میوه و سبزیجات می تواند باعث کاهش خطر پیشرفت پولیپ های کولورکتال می شود.

کم خونی

ویتامین C برای جذب بهتر آهن به بدن کمک می کند. بانوان ۱۹ تا ۵۰ سال روزانه به ۱۸ میلی گرم آهن نیاز دارند. کمبود آهن می تواند موجب کم خونی فقر آهن به دلیل کمبود ویتامین A و ویتامین C شده، که هر دو این موادمغذی از طریق میوه ها قابل دریافت است. بانوان در سنین بارداری و بانوان باردار بیشتر در معرض خطر پیشرفت کم خونی قرار دارند.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments