کبد چرب در بارداری

کبد یکی از مهمترین اعضای بدن هر انسانی محسوب می شود که یکی از وظایف مهم آن، فرآیند مواد غذایی و سموم است. هنگامی که فرد ماده غذایی را می خورد، معده و روده باریک آن را هضم می کنند و مواد غذایی هضم شده از طریق دیواره روده باریک جذب خون می شود و به کبد می رود. در کبد، موادغذایی بیشتر تجزیه می شوند. بنابراین در آنجا، مولکول های مفید موادغذایی، به شکلی که مورد استفاده قسمت های مختلف قرار گیرند، درمی آیند.

کبد چرب یک حالت نادر، جدی و تهدید کننده زندگی است که در سه ماهه سوم بارداری رخ می دهد. احتمال وقوع کبد چرب؛ یک مورد در ۱۰ هزار بارداری است.

این بیماری در حاملگی های نخست، دوقلویی و جنین مذکر شایعتر است. رئیس شبکه هپاتیت ایران با بیان اینکه علت این بیماری بدرستی معلوم نیست، خاطرنشان کرد: ولی به نظر می رسد که اکسیداسیون اسیدهای چرب در میتوکندری ها دچار اختلال می شود، بنابراین درمان این حالت نیز بعد از پایان بارداری خواهد بود.

کبد پروتئین های خاصی را تولید می کند که برای پلاسمای خون بسیار با اهمیت است، کبد میزان اسیدهای آمینه خون را تنظیم می کند. کبد آهن ذخیره می کند و هموگلوبین خون را پردازش می کند تا از محتوای آهن آن استفاده کند. کبد آمونیاک سمی را به اوره تبدیل می کند. اوره یکی از محصولات مهم متابولیسم پروتئین هاست که از طریق ادرار دفع می شود.

کبد خون را از مواد سمی و آسیب زا به سلول های بدن، پاکسازی می کند. کبد لخته شدن خون را در تمام بدن تنظیم می کند و در نهایت کبد با تولید عواملی برای از بین بردن باکتری ها، ایمنی و مقاومت بدن را افزایش می دهد.

Thanks! You've already liked this
No comments