طرز تهیه پیتزا مخلوط

ما در مطلب طرز تهیه پیتزا مخلوط را برای شما عزیزان قرار دادیم.

مواد لازم برای تهیه پیتزا مخلوط:

ماده غذاییمقدار مورد نیاز
پودر خمیر پیتزا یا پیراشکی۱ بسته
پنیر پیتزابه مقدار لازم
گوشت چرخ کرده۱۰۰ گرم
فلفل دلمه ای۲ عدد در دو رنگ
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذا خوری
قارچ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم
کالباس یا ژامبون۲۰۰ گرم
پیاز متوسط۱ عدد
نمک و فلفلبه مقدار لازم
پودر آویشنبه مقدار لازم
زیتونبه مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا مخلوط:

خمیر پیتزا یا پیراشکی را طبق دستوری که روی بسته بندی وجود دارد، آماده کنید. البته خمیر پیتزا را خودتان نیز می توانید آماده کنید. پیاز را به هر صورتی که دوست داشتید خرد کنید ولی رنده نکنید، سپس با مقداری روغن درون ماهی تابه تفت دهید تا نرم و سبک شوند.

گوشت چرخ کرده، نمک، فلفل و پودر آویشن را به پیاز اضافه کرده و با حرارت ملایم مواد را به خوبی با هم تفت دهید. بعد از اینکه رنگ گوشت تیره و قهوه ای شد، ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به مواد اضافه کنید و دوباره تفت دهید، ماهی تابه را پس از ۵ دقیقه از روی حرارت بردارید.

کالباس یا ژامبون و فلفل دلمه ای را مکعبی و حبه ای خرد نمایید، قارچ و مقداری زیتون نیز ریز کنید. خمیر پیتزا را نازک پهن کنید. سس گوجه فرنگی را بر روی خمیر آغشته کنید. مقداری پنیر پیتزا بر روی خمیر بریزید و کاملا پخش کنید.

سپس تمام مواد گوشتی را بر روی خمیر بریزی و پهن کنید. کالباس یا ژامبون، فلفل دلمه ای، قارچ را که از قبل خرد و آماده کردید را بر روی مواد گوشتی بچینید. در آخر تمام سطح پیتزا را با پنیر پیتزا بپوشانید و زیتون های خرد شده را در بالاترین لایه بر روی پیتزا بریزید.

حدود ۲۰ دقیقه اجازه بدهید تا خمیر استراحت کند تا بخوبی پخته و ترد شود. فر را از قبل با دمای ۱۸۰ درجه گرم کنید. مقداری با روغن کف سینی فر را چرب نمایید و پیتزا را درون سینی بگذارید، به مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه در طبقه وسط فر بگذارید.

منبع: @shahnaz.ardian
Thanks! You've already liked this
No comments