بارداری روز به روز: روز صد و پنجاه و دوم بارداری

شکم ممکن است شکل و اندازه ی مختلفی داشته باشد و بر همین اساس پزشک به رشد جنین پی می برد.

اگر در این نیمه از بارداری شما همانند برخی از خانم های باردار احساس می کنید که خیلی بزرگ و چاق شده اید، به این معنی نیست که جنین شما هم بزرگ است. در واقع بزرگ شدن شکم شما به این معنی نیست که همه ی وزن افزایش یافته شما به جنینتان رسیده است. بخشی از این افزایش وزن مربوط به جفت، و افزایش سایز رحم و جریان خون است و تنها مربوط به وزن جنین نمی باشد.

زنانی که دو یا ۳ قلویی دارند، از خانم هایی که تنها یک قل باردار هستند، شکم های بزرگ تری دارند. اندازه ی شکم شما نشان دهنده ی خوبی برای بررسی رشد جنین است، این اندازه گیری توسط پزشک انجام می شود.

پزشکاز نقطه ای در استخوان پوبیک در لگن شما در بالا و یا تنه رحم اندازه گیری را انجام می دهد. این اندازه گیری با تعداد هفته های بارداری ارتباط دارد. پس اگر شما ۲۸ هفته بارداری حامله باشید، شکم شما می بایست ۲۶ تا ۳۰ سانتی متر باشد. اگر این اندازه کم تر یا بیشتر باشد، باید برای شما سونوگرافی انجام شود تا با دقت بیشتری بررسی انجام شود.

از متخصص تغذیه بپرسید: به من گفته می شود که در طول بارداریم باید استراحت کنم ولی آیا این کار باعث نمی شود تا وزن من دوچندان شود؟ باید به این توصیه گوش کنید، حتی اگر وزن شما هم زیاد شود. می توانید کمی پیاده روی و شنا داشته بشید تا بخشی از این چربی و افزایش کالری شما بسوزد.

پیشنهاد ما »  بارداری روز به روز: روز هفتاد و چهارم بارداری

اگر شما از رژیم های غذایی سالم استفاده می کنید شامل میوه های تازه و سبزیجات، قند های پیچیده و پروتئین های مناسب، نباید بیش از حد وزن اضافه کنید. وعده ها و میان وعده های غذایی منظم مهم می باشد. به صدای بدن خودتان گوش دهید، اگر گرسنه هستید، باید به بدن سوخت برسانید !

بارداری روز به روز: روز صد و پنجاه و دوم بارداری

اگر بتوانید زمانی از روز را با خانومی که در مراحل مشابه بارداری شماست بگذارانید خیلی اتفاق خوبیست. ممکن است شکم شما از دوستتان بزرگ تر باشد ولی ممکن است در نهایت کودک شما کوچک تر شود!

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments