بارداری روز به روز: روز صد و پنجاه و پنجم بارداری

اگر خیلی دلتان گرفته است، سرتان را بر روی شانه آشنایان قرار دهید و گریه کنید، تا حال شما بهتر شود. در این زمان از بارداری طبیعی است که احساسات شما نوسان داشته باشد. بهترین راه برای مدیریت آن این است که کسی با شما صحبت کند و باید بدانید که این حالات زودگذر است.

به خصوص مادر شما که می تواند به شما کمک دهد.خیالتان راحت باشد که این نوسان خلقی بر روی جنین شما اثر سوء ای ندارد.التبه تا زمانی که آن قدر استرس شما زیاد نشود که کورتیزول ترشح شود، چون این هورمون می تواند اثرات سوء ای را بر روی جنین داشته باشد.

پس اگر دچار استرس شدید، به مقدار کافی استراحت کنید و از خودتان مراقبت کنید تا به شما و جنینتان آسیبی وارد نشود.از پزشک خود بپرسید: احساس می کنم که دچار مسمومیت غذایی شده ام، آیا این حالت برای کودک من ضرر دارد؟

برخی از بیماری های مرتبط با غذاها از جمله سالمونلا، کمپلیوباکتر و اشریشیاکلی مستقیما برای جنین آسیب رسان نیستند ولی باعث تهوع و استفراغ می شوند که در نهایت می تواند باعث کم آبی بدن شود.

عفونت با باکتری لیستریا خیلی جدی است چون می تواند باعث آلودگی جنین شود و حتی ممکن است سقط و زایمان زودرس هم بدهد.اگر شما فکر می کنید که غذای مسموم خورده اید، فورا باید پزشک شما را ویزیت کند و بررسی های لازم را انجام دهد. و در صورت لزوم شما را درمان کند.

پس در زمان انتخاب غذاها دقت کنید و از مواد غذایی بهداشتی و سالم استفاده کنید.

پیشنهاد ما »  بارداری روز به روز: روز دویست و پنجاه و سوم بارداری

بارداری روز به روز: روز صد و پنجاه و پنجم بارداری

اگر شما دوقلو باردار هستید، در این زمان باید در مورد مرخصی زایمان با کارفرمای خود صحبت کنید. در مورد زمان درخواست مرخصی باید با پزشک خود مشورت کنید.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments