بارداری روز به روز: روز صد و پنجاه و ششم بارداری

در این زمان از بارداری گوش های جنین به خوبی نمو یافته اند تا صداها را پردازش کنند، شنوایی به مرور بهبود می یابد. گوش خارجی جنین در این زمان از بارداری نمو یافته است ولی برای شنیدن باید ساختار های مربوط به گوش داخلی هم نمو یافته باشد.

در گوش میانی، ۳ استخوانچه وجود دارد، چکشی، سندانی، رکابی که صدا را به سمت گوش داخلی هدایت می کنند.این استخوان ها به طور اولیه از غضروف نرمی تشکیل شده اند. استخوانچه ها شروع به سفت شدن می کنند و بافت همبند به تدریج محو می شود.

این ارتعاش ها به حلزون شنوایی در گوش داخلی می رسد و در آن جا به پتانسیل عصبی در سلول های عصبی تبدیل می شود و به مغز مخابره می شود.

در هفته ی ۲۲ ام بارداری، گوش داخلی جنین شما در حدی بالغ شده است که می تواند صداها را به پیام های عصبی تبدیل کند. اولین بخش از حلزون شنوایی مسئول شنیدن صداهای با فرکانس پائین است. وقتی که جنین شما نمو می یابد، به تدریج می تواند صداهای با فرکانس بالا را هم شناسایی کند و به آن ها پاسخ نشان دهد.

در طی ۳ هفته ی بعد، پاسخ جنین به صداها به تدریج بیشتر می شود. در ابتدا پاسخ ها کند است ولی در ۲۵ هفتگی به بسیاری از صداهای اطراف واکنش نشان می دهد.یک نقش دیگر گوش داخلی برقراری تعادل است که توسط مجاری نیم دایره ای اعمال می شود. اگر همانند خانم های باردار در این مرحله از بارداری احساس پر انرژی بودن داشتید می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • ورزش کردن
  • لباس هایی که لازم ندارید را کنار بگذارید.
  • برای دیدن دوستان زمان بگذارید.
پیشنهاد ما »  مراقبت‌های اولیه دوران بارداری

بارداری روز به روز: روز صد و پنجاه و ششم بارداری

باغبانی یک ورزش خوب است و باعث می شود تا شما بتوانید هوای آزاد استنشاق کنید. حتما دستکش دست کنید چون ممکن است خاک آلوده به توکسوپلاسموز باشد.

مردان از زنان سریع تر پوشک عوض می کنند: تحقیقات نشان می دهد که متوسط زمانی که زنان پوشک عوض می کنند ۲ دقیقه و ۵ ثانیه است ولی در مورد مردان این زمان ۱ دقیقه و ۳۶ ثانیه است، پس این می شود کار مردان!

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments