بارداری روز به روز: روز صد و پنجاه و هفتم بارداری

در طی بارداری ممکن است دوستان تازه ای پیدا کنید ولی شما با برخی از دوستان قدیمی تر بیشتر ارتباط دارید. یک مورد که باید قبل از باردار شدن به آن توجه کنید این است که ممکن است روابط دوستی شما کمی تغییر کند. ممکن است شما با خانم بارداری که وضعیت مشابه شما دارد آشنا شوید.

ممکن است شما حس کنید که دوستانتان که باردار نیستند و یا اصلا بچه ندارند متوجه صحبت های شما نمی شوند پس نمی توانید راحت با آن ها ارتباط برقرار کنید. نگران نباشید، دوستان خوب و با وفا همیشه کنار شما می مانند حتی اگر شما مدتی با آن ها ارتباط نداشته باشید.

بارداری روز به روز: روز صد و پنجاه و هفتم بارداری

اگر وقت خود را با خانم باردار دیگری بگذرانید، می توانید تجربیات بارداری خود را با وی مطرح کنید و از نظریان او استفاده کنید.می توانید برخی فعالیت ها را با هم انجام دهید مثل شنا کردن و کلاس های بی هوازی آبی.

از پزشک خود بپرسید: انگشتان من گزگز می کند و به من گفته شده که سندرم تونل کارپال دارم، این بیماری چیست؟ این وضعیت به علت تورم بافت های مچ دست رخ می دهد که به اعصاب این ناحیه فشار می آورد و درد و سوزن سوزن شدن در انگشتان ایجاد می شود.

فرد دچار ضعف در دست ها می شود و نمی تواند به چیزی چنگ بزند. در بارداری به علت افزایش حجم خون و مایعات بدن، بویژه در ۳ ماهه ی دوم و سوم بارداری این مشکل رخ می دهد. راه هایی برای کاهش علائم این بیماری وجود دارد، از جمله دوچرخه سواری و ورزش های کششی که باعث می شود جریان خون بهتر شود و حرکت در مچ دست ها افزایش یابد.

پیشنهاد ما »  شش قدم تا بارداری سریع

پزشک می تواند این ورزش ها را به شما آموزش دهد. باید مچ بند بست و دست ها را در طول شب بر روی بالشت رو به بالا قرار داد.پس از تولد این بیماری برطرف می شود. شمار خانم هایی که بعد از ۴۰ سالگی بارداری می شوند رو به افزایش است.

بر اساس تحقیقات مرکز بین المللی سلامت و آمار، میزان تولد در زنان ۴۰ تا ۴۴ سال بیش از دو برابر شده است از سال ۱۹۸۱ و تا ۶۵ درصد افزایش از سال ۱۹۹۰ داشتیم. میزان تولد در زنان ۴۵ تا ۴۹ سال و ۵۰ سال و بالاتر هم افزایش داشته است. متوسط سن برای مادرانی که اولین بار باردار می شوند ۲۵٫۲ سال است.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments