بارداری روز به روز: روز صد و شصت و یکم بارداری

در مورد احساس خود نسبت به کودکتان هیجان زده اید و این احساس مادرانه هر روز هم بیشتر می شود. آیا شما احساس می کنید که مادر شده اید؟ باید بیشتر مراقب خودتان باشید، غذاهای سالم تری بخورید، و در سبک زندگیتان تغییراتی بدهید.

باید مراقبت شکمتان باشید، و بهترین ها را برای کودک خود بخواهید. همسر شما ممکن است خیلی این حس مادرانه ی شما را درک نکند، باید سعی کنید تا در وی حس پدرانه ایجاد کنید تا وی به کودک وابسته تر شود.

می توانید با خواندن کتاب ها و یا اینترنت درمورد نحوه ی نمو جنین در تمام مراحل بارداری، و حضور وی در جلسات پیش از بارداری بیشتر همسرتان را به بارداری خود علاقه مند کنید.

بارداری روز به روز: روز صد و شصت و یکم بارداری

کم کم متوجه می شوید که کودکتان تمام ذهن شما را اشغال کرده است. بارداری باعث می شود تا بیشتر زنان خیلی مراقب فرزند خود باشند. اگر شما بچه ی دیگری هم دارید، وی در مورد علت چاق شدن ناگهانی شما خیلی کنجکاو خواهد شد ! می توانید به وی بگوئید که مامانت مشغول بزرگ کردن خواهر یا برادرت است، ولی الان اینجا نیست !

بعد از مدتی به وی بفهمانید که فرزند جدیدی در راه است. لازم نیست در مورد نحوه ی شکل گیری کودک برای وی توضیح دهید ! فقط وقتی که سوال می پرسد به سوالات وی جواب دهید.

از پزشک خود برسید: من دچار آنفلوآنزا شده ام، آیا این بیماری بر روی کودک من اثر سوء ای دارد؟ خیر، کودک شما نباید دچار مشکلی شود. به این علت که دستگاه ایمنی در بارداری درگیر می شود، علائم شما ممکن است از حد معمول بیشتر باشد.باید مقدار زیادی مایعات بنوشید تا بدن شما دچار کم آبی نشود، و وعده های غذایی متعدد و کم حجم میل کنید تا انرژی شما تامین شود.

اگر پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت بهتر نشدید و یا دمای بدن شما از ۳۸ درجه سانتی گراد بیشتر شد به پزشک خود اطلاع دهید. در موارد معدودی، خانم های بارداری دچار عوارض ناشی از این بیماری می شوند همانند مشکلات تنفسی که فورا باید پزشک آن ها را ویزیت کند.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments