بارداری روز به روز: روز صد و شصت و ششم بارداری

ورزش یوگا در زمان بارداری می تواند بسیار مفید باشد هم از نظر فیزیکی و جسمی و هم از نظر احساسی. علاوه بر تقویت و کشش عضلات، ورزش یوگا برای تنفس هم لازم است. کنترل تنفس راه مهمی برای ریلکس شدن در زمان بارداری است.

یوگا بیشتر بر روی افزایش ثبات بدن و تمرکز تکیه دارد و عضلات کمر و شکم را تقویت می کند. پیلاتیز هم ورزش خوبی در بارداری است چون توانایی بدن را افزایش می دهد و باعث می شود تا کنترل شما بر روی بدنتان بیشتر شود. می توان با ورزش های کیگل آن را انجام داد.

صرف نظر از این که چه نوع ورزشی انجام می دهید، باید فرد ماهری به شما این ورزش ها را آموزش دهد.

بارداری روز به روز: روز صد و شصت و ششم بارداری

تمرین یوگا پیش از تولد نوزاد تحت نظر یک فرد متخصص می تواند احتمال بروز عوارض را کاهش دهد. مطالعات اخیر نشان می دهد که زنان بارداری که ورزش یوگا انجام می دهند خطر کمتری از نظر ابتلا به فشار خون بارداری و زایمان زودرس دارند.

رفتن به کلاس هایی یوگا برای بارداری یک راه مناسب است تا بتوانید علاوه بر ورزش مناسب با خانم های باردار دیگر هم آشنا شوید.

از پزشک خود بپرسید: آیا هموروئید (بواسیر) در بارداری شایع است؟ این اختلال همانند ورید های واریکوزی (واریس) می باشد ولی در ناحیه ی مقعد رخ می دهد. وزن جنین به بخش تحتانی بدن شما وارد می شود و باعث محدود شدن جریان خون این ناحیه می شود و در نتیجه ورید ها گشاد می شوند.

پیشنهاد ما »  زایمان کردن به کمک فورسپس و وکیوم خطرناک است

هموروئید می تواند با درد و خارش همراه باشد و ممکن است احساس سوزش ایجاد کند. این ناراحتی با پک های خنک و کرم های حاوی لوبریکانت که مدفوع را شل می کنند و یا داروهای بی حسی موضعی بهبود می یابد.

هموروئید می تواند باعث ایجاد خونریزی شود که این خون ممکن است قرمز روشن باشد.اگر شما هموروئید دارید، مهم این است که تلاش کنید تا دچار یبوست نشوید، چون هموروئید شما را بدتر می کند. اگر هموروئید شما مشکل ساز و دردناک و ناراحت کننده است باید از پزشک مشاوره بگیرید.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments