بارداری روز به روز: روز صد و شصت و نهم بارداری

در این هفته، در مورد صحبت مجدد با کارفرمای خود فکر کنید. در این زمان بیش از نیمی از راه بارداری طی شده است، و باید در مورد بارداری خود به کارفرمای خود اطلاع دهید. باید تمام جزئیات مربوط به مرخصی و حقوقتان را بدانید.

شرکت ها راهکارهای متفاوتی دارند، برخی ها پرداخت حقوق دارند و برخی خیر. ممکن است از ایام مرخصی عادی شما بتوانند به شما زمان استراحت بدهند.

ممکن است پزشک به شما بگوید که اندازه ی کودک شما برای این مرحله از بارداری کوچک است، ولی این مطلب حتما به این معنی نیست که مشکل جدی وجود دارد. برای اندازه گیری های بیشتر و دقیق تر تصویر برداری هایی انجام می شود و روند نمو کلی جنین بررسی می شود.

گاهی اوقات علت کندی رشد وضعیتی است که محدودیت رشد داخل رحمی (IUGR) نامیده می شود. علت این اختلال می تواند مشکلاتی در جفت باشد ویا وجود جنین های متعدد و یا بیماری قلبی مادر که بر روی مواد مغذی در دسترس جنین اثر دارد. پره اکلامپسی ممکن است باعث ایجاد IUGR شود، همینطور استعمال دخانیات، الکل و داروهای مخدر.

ممکن است در زمان بارداری به علت کشیده شدن پوست خطوطی ایجاد شود. در ابتدا این ضایعات قرمز / صورتی هستند و ممکن است خارش داشته باشند. پس از بارداری، این خطوط کم رنگ تر می شوند، و به رنگ نقره ای تغییر می کنند و کمتر قابل شناسایی هستند. معمولا بر روی پستان ها، شکم، لگن و ران ها دیده می شوند و در بیشتر خانم های باردار ممکن است دیده شوند.

بارداری روز به روز: روز صد و شصت و نهم بارداری

این مشکل ممکن است زمینه ی ژنتیکی هم داشته باشد. مرطوب کردن پوست به عدم ایجاد این اختلال پوستی کمکی نمی کند ولی پوست را نرم می کند. ترکیبی از ورزش و غذاهای سالم برای به حداقل رساندن افزایش وزن و عدم ایجاد این خطوط ناشی از کشش پوست مفید هستند.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments