بارداری روز به روز: روز صد و هفتادم بارداری

اگر شما احساس خستگی می کنید، تنها نیستید. جنین در حال نمو شما هم در این چند هفته در حال خمیازه کشیدن است.

تمام جنین ها در این زمان از بارداری در رحم خمیازه می کشند، اگر چه علت آن هنوز نامشخص است. خمیازه کشیدن اغلب با بالا آوردن و یا کشش شانه ها همراه است، و معمولا زمانی دیده می شود که جنین خسته باشد. به نظر می رسد که جنین در این زمان چشم هایش را می مالد !

در ابتدا جنین در حوالی هفته ی ۱۵ ام بارداری شروع به خمیازه کشیدن می کند و به تدریج این خمیازه ها بیشتر می شود. عملکرد دقیق این خمیازه در جنین ناواضح است و چندین فرضیه برای آن وجود دارد. ممکن است جنین کم خون باشد. فرضیه ی دیگر این است که خمیازه کشیدن ممکن است به جنین کمک کند تا مقدار مایع آمنیوتیکی و جریان خون ورودی به ریه ها را تنظیم کند. از طرفی خمیازه کشیدن ممکن است یک رفلکس اولیه باشد.

علت خمیازه ها هر چه که باشد، در مراحل اولیه بارداری در رحم رخ می دهد و یک بخش مهم از نمو جنین است.

گوش های جنین از نظر ساختاری کامل شده است و مطالعات نشان می دهد که در این زمان از بارداری به وضوح می تواند بشنود. مایع آمنیوتیکی اطراف جنین در هدایت صدا نقش موثری دارد. ضربان قلب و دستگاه گوارش شما ریتم زمینه ای مداومی را ایجاد می کند ولی جنین در مقابل سایر صدا ها هم هوشیار است.

تحقیقات نشان می دهد که نوزادان صدای مادر را از صدای سایر زنان تشخیص می دهند. شما ممکن است بیان کنید که صداهای ناگهانی و ناهنجار جنین شما را عصبی می کند. در یک مطالعه، تصاویر سونوگرافی از جنین نشان دهنده ی پاسخ به صداهای بلند در حدود هفته ی ۲۶ بارداری بود.

پیشنهاد ما »  ۵ فایده رابطه جنسی در دوران بارداری

بارداری روز به روز: روز صد و هفتادم بارداری

تصویر بسیاری از جنین ها در زمان خمیازه کشیدن با عکس برداری ۴ بعدی شکار می شود که نمای بسته ای از رفتار جنین را نشان می دهد.در زنان بالای ۴۰ سال احتمال بالاتری (دو برابری) برای دست چپ شدن جنین وجود دارد:

این نتیجه ی یک بررسی در کانادا بود که در این گروه سنی احتمال عوارض بارداری و مشکلات زمان زایمان بیشتر بود. چندین مطالعه نشان داد که بین استرس زمان تولد و دست چپ شدن جنین رابطه ای وجود دارد.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments