بارداری روز به روز: روز صد و هفتاد و یکم بارداری

بدن شما در این زمان از بارداری سخت در تلاش است تا جنین رشد کند، پس باید از بدن خود مراقبت کنید. در زمانی که به بارداری فکر می کنید، بر روی وضعیت بدنتان تمرکز کنید، چون کودکتان در بدن شما در حال رشد است پس باید مراقب وی باشید.

اگر پول و وقت کافی در اختیار دارید، می توانید از چشمه های آب گرم استفاده کنید. یکی از درمان های خوب و روش های مناسب برای آرام شدن استفاده از چشمه های آب گرم است. می توانید در این زمان از موسیقی هم استفاده کنید. اگر دوست ندارید کسی مزاحمتان شود به همسرتان اطلاع دهید و تلفنتان را خاموش کنید.

ماساژ هم در زمان بارداری توسط فرد متخصص و یا همسر شما می تواند برای شما بسیار موثر باشد، هم از نظر احساسی و هم از نظر جسمانی. روش درمانی دیگر مناسب در این زمان از بارداری پدیکور (درمان مشکلات پاها) است چون شما خیلی به وضعیت پاهایتان توجه نمی کنید.

از پزشک خود بپرسید: من احساس می کنم کودکم برای چند ساعت است که فعالیتی ندارد. آیا باید نگران باشم؟می توانید در این زمان با پزشک تماس بگیرید و الگوی حرکتی جنین و وضعیت خود را برای وی شرح دهید. وی اطلاعات لازم را به شما ارائه می دهد. اگر خیلی با الگوهای حرکتی جنین آَشنا نیستید، دراز بکشید: معمولا جنین وقتی که شما فعالیت می کنید می خوابد.

کم کم متوجه می شوید که خیلی سخت است تا مدت طولانی روی پاهایتان بایستید. افزایش وزن، تغییر در مرکز ثقل بدن (بویژه در طی ۳ ماهه ی دوم و سوم بارداری) می تواند باعث ایجاد درد و تورم در پاها شود. هورمون های بارداری که مفاصل را شل می کنند می توانند لیگامان های لگن و پاها را هم شل کند و کمی ناراحتی برای شما ایجاد کند.

پیشنهاد ما »  بارداری هفته به هفته: هفته نهم بارداری

برای به حداقل رساندن این مشکلات:

  • می توانید کفش های ورزشی بپوشید که قوس کف پای مناسبی داشته باشد و کشش ایجاد شده بر روی ستون فقرات را کاهش دهد و از یک مشکل به نام فاشئیت کف پا پیشگیری می کند که در این اختلال لیگامان بزرگی که پاشنه را به پا وصل می کند ملتهب می شود.
  • پرهیز از پوشیدن کفش های با لج بلند. چون علاوه بر ناراحتی باعث به هم خوردن تعادل شما و افزایش احتمال افتادن می شود.
  • مطمئن باشید که کفش های شما برایتان مناسب است به خصوص از نظر سایز.
  • سعی کنید برنامه ی ورزشی منظمی داشته باشید و مدت طولانی سر پا نیستید. در بین زمان های ایستادن مدتی را استراحت داشته باشد که این زمان بندی باید منظم باشد.

بارداری روز به روز: روز صد و هفتاد و یکم بارداری

در این زمان از بارداری باید کمی به خودتان برسید. سعی کنید تا ماساژ صورت هم انجام دهید.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments