بارداری روز به روز: روز صد و هفتاد و دوم بارداری

مکانیسم طبیعی تنظیم کننده ی دما در رحم به این معنی است که بدن جنین هرگز سرد نمی شود.

دمای داخل رحم بین ۳ و ۲ درجه بالاتر از بدن شما است. چون دمای بدن شما دقیق تر کنترل می شود، بدن شما سرد نمی شود. کم کم در اطراف گردن، قفسه سینه، و پشت جنین، چربی قهوه ای ایجاد می شود.

پس از تولد، بر اثر متابولیسم این چربی ها هم انرژی و هم گرما تولید می شود. در رحم، جنین نمی تواند از چربی استفاده کند و دما را بالا ببرد. برخی روش های کنترلی دما از پوست جنین وارد مایع آمنیوتیکی می شود و به رحم می رسد و به بافت های بدن شما منقل می شود. در حالی که، تنظیم دما به وسیله ی جریان خون جفت انجام می شود.

پس از تولد فورا دمای بدن جنین کم می شود. چون نمی توانند دمای بدن خود را تنظیم کنند و این دما را حفظ کنند. سعی کنید تا همواره میان وعده ی سالمی در زمانی که از خانه بیرون می روید به همراه داشته باشید.

بارداری روز به روز: روز صد و هفتاد و دوم بارداری

علاوه بر آن که در طول روز وعده های اصلی غذایی میل می کنید باید یکسری میان وعده هم داشته باشید. چیپس و این گروه تنقلات ریز مغذی و کالری مناسبی ندارند وخیلی هم سالم نیستند، بهتر است از برنامه های غذایی زیر تبعیت کنید:

  • میوه های خشک شده: می تواند یک میان وعده ی سالم و مقوی برای شما در زمان بارداری باشد. کالری کافی دارند و ریز مغذی های مناسبی را برای بدن شما تامین می کنند.
  • آجیل شور مخلوط
  • چوب شور از چیپس بهتر است.
  • میوه های تازه یک میان وعده غنی از همه ی مواد مفید می باشد.
  • ماست یخ زده و یا بستنی های با چربی کم
منبع: نسخه
پیشنهاد ما »  بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم
Thanks! You've already liked this
No comments