بارداری روز به روز: روز صد و نود و پنجم بارداری

در زمانی که خانم ها در تابستان باردار هستند، خنک شدن بدن دشوار است، بارداری در فصل زمستان هم چالش برانگیز است. بسیاری از خانم ها در زمان بارداری در زمستان کت می خرند. اتفاق خوشایند این است که احتمال همین یکی لازم می شود!

در اواخر بارداری احتمالا بدن شما گرم می شود. بهتر است در اواخر بارداری پلیور های نازک تر بپوشید که بدن شما بیش از حد گرم نشود.می توانید کت همسرتان را بگیرید تا روی شکمتان را با آن بپوشانید. مطلب بعد این که بهتر است کت شما باز باشد، و با پوششی بخش خالی بدن را بپوشانید.

می توانید در ماه های سرد سال از یک شال استفاده کنید، و بعد از تولد خودتان و کودک را گرم نگه دارید. در زمستان باید بیشتر مراقب باشید، وقتی که در شرایط یخ زدن قرار می گیرید.مطمئن باشید که در زمان راه رفتن کفش هایتان صاف است تا احتمال زمین خوردن شما به حداقل برسد.

اگر شما دو یا چند قلویی دارید، باید برخی موارد را در مورد محل زندگیتان رعایت کنید. برای کاهش خطر مرگ کودک، بهتر است بچه ها در همان اتاق والدین بخوابند.

بارداری روز به روز: روز صد و نود و پنجم بارداری

می توان کودکان را در گهواره خواباند ولی بهتر است بعد از ۳ ماهگی این کار را انجام دهید.از متخصص تغذیه بپرسید: پزشک من به من گفته که کم خون هستم. آیا می توان با رعایت رژیم غذایی وضعیت آهن بدنم را بهتر کنم؟

تمامی خانم های باردار می بایست از نظر کم خونی (آنمی) تحت غربالگری قرار بگیرند، که در اوایل بارداری در ویزیت اول انجام می شود، و در ادامه بین هفته های ۲۶ تا ۳۰ ام بارداری تکرار می شود. معمولا رژیم غذایی غنی از آهن در بارداری توصیه می شود واین رژیم برای پیشگیری از کم خونی و یا بهبود آن کافی و موثر است. بهتر است مقادیر فراوان گوشت قرمز، حبوبات، میوه های با برگ تیره و سبزیجات با برگ سبز تیره استفاده کنید. سعی کنید تا از غذاها و نوشیدنی های غنی از ویتامین C استفاده کنید، چون ویتامین C به جذب بیشتر آهن کمک می کند.

افراد گیاه خوار بهتر است مقادیر فراوانی تخم مرغ استفاده کنند و همین طور غلاتی که غنی از آهن هستند. در صورتی که پزشک برای شما توصیه کند می توانید از مکمل های آهن استفاده کنید تا سطح کم آهن بدن شما جبران شود.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments