بارداری روز به روز: روز دویست و هشتم بارداری

صرف نظر از اندازه کودک، بیش از حد مشخصی نمی تواند رشد کند. شکل بدن شما نشان دهنده ی این نیست که شما حتما زایمان ساده ای خواهید داشت. اندازه ی لگن شما همیشه نشانه ی زایمان دشوار یا آسان نیست.

اندازه ی جنین شما بیشتر از نظر ژنتیکی مشخص می شود، زنان در زمانی که جنین در رحم است بر روی اندازه ی بدن وی کنترل بیشتری دارند !!!!

اگر قد شما کوتاه باشد معمولا قد بچه تان هم کوتاه است. اگر برای نزول جنین کودک خیلی بزرگ باشد و یا لگن خیلی کوتاه باشد، این وضعیت سفالوپلویک نام دارد. تصویر ام آر آی می تواند اندازه گیری های دقیق تری را نشان دهد.

بارداری روز به روز: روز دویست و هشتم بارداری

پس از تولد، کودک به وضعیت عادی خود بر می گردد.در این زمان با همسر خود صحبت کنید.شما باید شغلی داشته باشید که بتوانید وقت مناسبی را به فرزند خود اختصاص دهید و به علاوه می بایست شرایط زندگی شما هم مناسب باشد.

وقتی که شما در مورد اندازه ی شکم خود متعجب هستید، باید در مورد روش زایمان هم فکر کنید. نگران نباشید !

از پزشک خود بپرسید: وقتی که برای غربالگری دیابت بارداری می روم، چه اتفاقی می افتد؟ به شما نوشیدنی قندی داده می شود و از شما خواسته می شود تا ۱ ساعت صبر کنید، سپس خون شما بررسی می شود. اگر سطح قند خون شما بالا باشد، تست تحمل گلوکز برای شما انجام می شود.

برای آن که تشخیص دیابت بارداری مطرح شود، باید با روش آزمایش خون در منزل آشنا شوید. باید بتوانید وضعیت تغذیه و رژیم غذایی و ورزش خود را کنترل کنید.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments