بارداری روز به روز: روز دویست و هفتاد و نهم بارداری

دیدن پیشرفت رشدی و نموی جنین در این زمان بسیار جالب است. تصاویر ۲ و ۳ بعدی و همینطور MRI همه در نشان دادن پیچیدگی این روند و آغاز حیات جنین نقش دارند.جنین شما در این زمان از بارداری در شکم شما کاملا نمو یافته است ولی سطح کم اسید باعث می شود تا وی تنها برای چند ماه اول بتواند شیر بخورد.

برخلاف بالغین، جنین شما معده ی کوچکی دارد و مایع آمنیوتیکی در شکم مدت زیادی باقی می ماند و باعث می شود تا سطح اسید بدن کم باشد. وقتی که جنین در رحم سکسکه می کند، اسید بالا در معده خیلی خوب نیست.

پس از تولد در ۲۴ ساعت اول محتوای اسید در معده ی کودک شما زیاد می شود ولی تا ۳ ماه بعد به سطح مناسب آن در بالغین نمی رسد. این همان علتی است که چرا تا حداقل ۴ ماه غذاهای جامد به کودک داده نمی شود.

نوزاد شما ممکن است زیاد بخوابد، پس این زمان فرصت مناسبی است تا شما هم به حد کافی استراحت کنید. زمان زیادی برای آشنایی با فرد جدید خانواده وجود دارد !

چای برگ تمشک یک درمان سنتی در اروپا است. مطالعات انجام شده در اروپا نشان می دهد که نوشیدن این نوع چای در ماه های پیش از زایمان (و نه قبل از هفته ی ۳۰ ام بارداری) به کوتاه کردن مرحله ی دوم زایمان کمک می کند از راه کمک به عضلات رحمی برای انقباضات موثر تر.

بارداری روز به روز: روز دویست و هفتاد و نهم بارداری

این نوع چای خطر زایمان با استفاده از وسایل کمکی را کاهش می دهد مثلا استفاده از واکووم و یا سزارین اورژانسی.به علاوه، این نوع چای به رحم کمک می کند که پس از تولد کودک به اندازه ی عادی خود برگردد.

از پزشک خود بپرسید : لکه خون (لکه بینی) واقعا چیست؟در زمان بارداری، تکه ای از موکوس ژله ای شکل در بخش تحتانی گردن رحم وجود دارد که از عفونت رحمی پیشگیری می کند. این پلاگ در پایان بارداری لکه ی خون نام دارد و به این معنی است که زایمان قریب الوقوع است، و ممکن است تا ۶ هفته پیش از شروع زایمان واقعی دیده شود.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments