بارداری هفته به هفته: هفته بیست و سوم بارداری

در طی هفته بیست و سوم بارداری، هم مادر و هم کودک وی می بایست وزن گیری کنند. خانم باردار می بایست بررسی های پیش از تولد منظمی داشته باشد تا از سلامت و نمو جنین مطمئن شویم. وقتی که به انتهای ۳ ماهه ی دوم بارداری نزدیک می شویم، این آزمون های پیش از تولد برای حفظ سلامتی و بررسی وضعیت جنین اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

علائم و تغییرات بدنی

وقتی که کودک شما فعال تر می شود، شما بیشتر متوجه لگدها و ضربه های وی می شوید. وقتی که عضلات شکم شما به کشیده شدن بیشتر ادامه می دهند، رحم شما به حدود ۱ و نیم اینچ بالای سطح تحتانی شکم می رسد.

بر اساس آن که وزن هفته ی آخر شما چقدر بوده، در این مرحله ممکن است مقداری وزن اضافه کنید. افزایش حجم خون باعث می شود تا برخی از زنان ترشحات واژنی را تجربه کنند، اگر چه در اکثر موارد این حالت طبیعی است. با پزشک خود در ارتباط باشید و سوالاتی را که در مورد این تغییرات بدنی دارید با وی مطرح کنید.

نمو جنین

وقتی که هفته ی ۲۳ ام بارداری می گذرد، جنین شما کمی بیش از ۱ پوند وزن دارد و به طولی حدود ۱۱.۴ اینچ رسیده است. اگر به تصویر سونوگرافی دقت کنید، به نظر می آید که کودک شما شبیه به عروسک کوچکی است!!

در این مرحله انگار کودک رنگ پیدا می کند و چربی ها در بدن وی ایجاد می شوند، همچنان پوست وی شل است، در حالی که سرعت ایجاد پوست از چربی سریع تر است. لگد ها و ضربه های کودک را حس می کنید. این لحظه بسیار هیجان انگیز است!

پیشنهاد ما »  آیا مصرف چای کیسه‌ای در دوران بارداری امن است؟

نکات هفته بیست و سوم بارداری

باید دوباره به یاد داشته باشید که هر گونه استرسی که به شما وارد شود، می تواند بر روی جنین شما اثر سوء ای داشته باشد. در صورت نیاز می توانید از گروه های حمایتی، اعضای خانواده و یا دوستان کمک بگیرید. حتی اگر احساس می کنید که همه چیز خوب است، باز هم می توانید از این حمایت ها برخوردار شوید.

بارداری هفته به هفته: هفته بیست و سوم بارداری

تصویر دو بعدی هفته بیست و سوم بارداری

بارداری هفته به هفته: هفته بیست و سوم بارداری

تصویر سه بعدی هفته بیست و سوم بارداری

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments