بارداری هفته به هفته: هفته سی و ششم بارداری

در نهایت شما به هفته سی و ششم بارداری رسیده اید، و حالا تقریبا ۹ ماه بارداری در حال اتمام است. (توجه کنید که فول ترم به معنای بارداری ۳۷ هفته نمی باشد) . تبریک می گیم!!! کودک شما از الان به بعد ممکن است به دنیا بیاید، و بیشتر موارد تولد بین هفته ی های ۳۷ تا ۴۰ بارداری رخ می دهد.

اگر چه این زمان دقیق است، ولی می تواند باعث نگرانی شما شود. شما می بایست هر هفته باز هم توسط پزشک ویزیت شوید تا مطمئن باشیم که همه چیز درست است. در طی این زمان همه ی خانم ها می بایست از نظر استرپتوکوک گروه B غربالگری شوند. این باکتری به طور شایع در زنان سالم هم یافت می شود ولی اگر در طی تولد وارد بدن کودک شود، می تواند عفونت های ریوی جدی را ایجاد کند.

با انجام غربالگری هایی در حوالی هفته ی ۳۶ ام بارداری، شما می توانید متوجه شوید که این باکتری در بدن شما وجود دارد یا که خیر و می توان در زمان زایمان برای جلوگیری از انتقال عفونت به کودک از آنتی بیوتیک هایی استفاده کرد.

علائم و نشانه‌های بدنی

بیشتر خانم ها در این هفته هنوز هم احساس بارداری کاملی را دارند و احساس نمی کنند که بارداری رو به پایان است. شاید هنوز هم شما احساس خستگی، یبوست، بی خوابی، درد های بارداری، هموروئید (بواسیر) و هر نوع علامت دیگری را تجربه کنید. فشار به قسمت های تحتانی شکمی به عنوان انگاژمان (ورود سر بچه و یا قسمتی از بچه که در جلو است به داخل بخش بالائی لگن مادر) شناخته می شود.

در برخی از خانم های باردار، راه رفتن دشوار است، در حالی که سایرین می توانند با تغییرات بدنی خود تطبیق پیدا کنند. برخی از خانم ها، عفونت های ادراری و یا UTI را در این زمان از بارداری تجربه می کنند. برای بهبود وضعیت هموروئید، می توان از کرم هایی استفاده کرد ولی هیچ چیز نمی تواند تکرر ادرار را کاهش دهد.

شما ممکن است احساس کنید که بچه بر روی استخوان های لگنی شما استراحت می کند. این وضعیت طبیعی است، چون بچه منتظر زایمان است!!! شما ممکن است در این برحه ی زمانی، فشار خون بالا و یا سطح بالای قند خون هم داشته باشید.

نمو جنین

در این هفته از بارداری، جنین در حد زیادی رشد کرده است، ولی همچنان چربی های زیر پوست ساخته می شود و باعث می شود تا بازوها، پاها، زانوها و گونه و صورت وی مشخص تر و واضح تر شوند. یک هفته مانده تا بچه فول ترم شود، و طولی برابر با ۱۹ اینچ و وزنی حدود ۶ پوند دارد.

نکات مربوط به هفته سی و ششم بارداری

پیاده روی های روزانه حتی اگر هم سخت است، می تواند به بهبود دردهای شما کمک کند.

بارداری هفته به هفته: هفته سی و ششم بارداری

تصویر دو بعدی هفته سی و ششم بارداری

بارداری هفته به هفته: هفته سی و ششم بارداری

تصویر دو بعدی سی و ششم بارداری

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments