بارداری هفته به هفته: هفته سی و نهم بارداری

اگر شما در هفته سی و نهم بارداری هستید، آماده جشن باشید!! تقریبا جشن شروع شده است! به همین زودی ها می توانید کودکتان را به خانه بیاورید!

سعی کنید تا از این لحظات بارداری لذت ببرید. کودک الان بخش زیادی از رحم شما را اشغال کرده است و درد های زمان زایمان ممکن است هر لحظه شروع شود. می توانید به کارهای روزمره ی خود برسید، ولی توجه کنید که هر لحظه ممکن است کودکتان به دنیا بیاید!

علائم و تغییرات بدنی

در تمام لحاظات این هفته از بارداری ممکن است ناراحت باشید و درد داشته باشید. به سختی می توانید از جای بلند شوید و یا در وضعیت دراز کش قرار بگیرید. پستان های شما به رشد خود ادامه می دهند و حساسیت بیشتری پیدا کرده اند. ممکن است حتی مایعی به نام کلستروم هم از پستان های شما خارج شود.

تمام بخش های بدن شما ورم دارد ولی مهم این است که به نوشیدن مایعات فراوان ادامه دهید. اگر شما هنوز انقباضات کاذب زمان زایمان را ندارید، ممکن است این انقباضات در این هفته شروع شود. اگر در طی این هفته از بارداری، کیسه ی آب شما پاره شود، با پزشک خود تماس بگیرید و فورا به بیمارستان بروید.

جنین به نزدیک گردن رحم رسیده است، روندی که افاسمان نام دارد، و به این معنی است که گردن رحم (سرویکس) نرم تر و نازک تر شده است و کمی تا زایمان بیشتر زمان باقی نیست.

نمو جنین

اگر کودک شما در طی این هفته از بارداری متولد شد، احتمالا سالم است و تمام اعضای وی قابلیت کارکردی دارند. ریه ها هم در هفته ی ۳۹ ام بارداری بالغ هستند ولی تا پس از تولد خود به خود فعالیت ندارند.

کودک شما می تواند ۷ پوند وزن بگیرد و یا حتی کمی بیشتر. اگر شما در این هفته از بارداری متولد نشوید، کودک شما به رشد خود ادامه می دهد. وی می بایست تا زمان تولد فعال باشد، پس اگر در این زمان از بارداری حرکات جنین کم شد، با پزشک خود تماس بگیرید.

نکات مربوط به هفته سی و نهم بارداری

همچنان به میزان زیادی مایعات بنوشید و رژیم غذایی متعادلی هم داشته باشید. سعی کنید تا در این چند روز، از فعالیت های تسکین دهنده ی استرس بهره ببرید. سعی کنید ورزش های آرام و ملایمی را هر روز در برنامه خود داشته باشید.

بارداری هفته به هفته: هفته سی و نهم بارداری

تصویر دو بعدی هفته سی و نهم بارداری

بارداری هفته به هفته: هفته سی و نهم بارداری

تصویر سه بعدی سی و نهم بارداری

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments