رنگ‌های ممنوعه برای گردشگران در کشورهای کره جنوبی و کره شمالی

کره جنوبی یک کشور مدرن است که روی پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های خاص هیچ منعی ندارد. با این حال، گاهی مردم بیشتر تمایل دارند به سبک غربی‌ها لباس بپوشند؛ حتی وقتی که کارهای روزمره خود را انجام می‌دهند.

بانوان

در مکان‌های کسب‌وکار و محیط‌های اداری و تجاری، خانم‌ها باید از یک سری خط مشی‌ها و اصول پیروی کنند: پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های خاموش و اندازه مناسب. در واقع، بانوان باید لباس‌هایی بپوشند که کوتاهی آنها به اندازه معقول و رنگ‌های آنها ملایم و مات باشد و جلب توجه نکند. یک گردشگر ممکن است دلش بخواهد هر چیزی که دوست دارد را بر تن کند اما معمولاً دامن‌های خیلی کوتاه، تاپ‌های نیمه برهنه و تاپ‌های نیم‌تنه از سوی دیگران مورد تأیید نیست و گاهی زننده است. زنان جوان‌تر، مخصوصاً در سئول، اغلب دامن‌ها و شلوارک‌های کوتاه می‌پوشند.

کره شمالی

شهروندان امریکایی می‌توانند کشور کره شمالی را فقط در غالب تورهای گردشگری بازدید کنند. تورهای گردشگری اغلب به گردشگران توصیه می‌کنند که لباس پوشیده و محافظه‌کارانه بر تن کنند و تی‌شرت‌هایی که روی آنها تصویر کره جنوبی یا امریکا دارد را نپوشند. لباس مرتب و پوشیده در اصل به یک توریست امکان می‌دهد تا حس انگشت‌نما شدن و جلب توجه کردن نداشته باشد.

هدایا

به دیپلمات‌ها، اشخاص سیاسی و تجارت‌پیشگان توصیه می‌شود که کلاه یا سربند سبزرنگ هدیه ندهند. زیرا بر طبق سنت و باوری که از مردم چی نشأت می‌گیرد، کسی که کلاه سبز بر سر کند نامزدی دارد که به او خیانت کرده است. هدایایی که روی آنها به رنگ قرمز نوشته شده است نیز علامت مرگ هستند و پیشنهاد نمی‌شوند.

منبع: فوت و فن
Thanks! You've already liked this
No comments