۸ نکته برای خرید بهترین کفش مناسب پای شما

خرید یک کفش مناسب، می تواند یک سرمایه گذاری بزرگ برای سلامتی پاهای شما باشد. اما چگونه چنین کفشی که مناسب و اندازه پاهای ما باشد را انتخاب کنیم؟

در وحله اول از پای خود شروع کنید. به طور برهنه بر روی یک تکه کاغذ یا مقوا باستید و فرم پاهای خود را نگاه کنید. حالا تمام کفش هایی که دارید را یک به یک بپوشید و ببینید که پای شما در کدام یک راحت تر است. معمولا کفشی که در پای شما راحت تر است به فرم و طرح کلی پای شما نیز نزدیک تر است.

همچنین کفش هایی که باعث درد و ناراحتی پای شما می شوند را مشخص کنید. برای خانم ها، معمولا کفش هایی که جلوی آنها (قسمت انگشتان پا) باریک است یا کفش هایی که پاشنه های بلندی دارند می توانند ملال آور باشند. سعی کنید کفش هایی که قسمت جلوی آن باریک و کوتاه تر از پنجه پای شما هستند را انتخاب نکنید.

هنگامی که تصمیم گرفتید تا یک کفش جدید را جایگزین کفش های ناراحت کننده خود بکنید، این ۸ نکته را در نظر بگیرید:

  1. هنگام خرید تا عصر صبر کنید – پاهای شما به طور طبیعی در طول روز کمی بزرگ تر می شوند و حتی ممکن است در هوای گرم نیز کمی متورم شوند.
  2. هنگام خرید همان جورابی را بپوشید که قصد دارید آن را همراه با کفش خود نیز بپوشید.
  3. از فروشنده بخواهید تا سایز پاهای شما را اندازه گیری کند زیرا در بسیاری از افراد ممکن است یکی از پاها مخصوصا در برخی مواقع روز کمی بزرگتر از پای دیگری باشد. اگر یکی از پاها بزرگتر از دیگری بود کفشی را انتخاب کنید که سایز آن به سایز پای برگتر بخورد.
  4. هنگامی که کفشی را امتحان می کنید مطمن شوید که حداقل ۰٫۶ تا ۱٫۲۵ سانت فاصله بین بلند ترین انگشت و نوک کفشتان وجود داشته باشد.
  5. با کفش جدید خود راه بروید تا ببینید که چه احساسی دارید و در آن احساس راحتی می کنید یا خیر؟ به این فکر نکنید که ممکن است کفش بعد از گذشت زمان جا باز کند بلکه کفشی را انتحاب کنید که از همان اول اندازه پاهایتان باشد.
  6. قبل از هر چیز، حتی سایز، مدل و تعریف هایی که از کفش می شود سعی کنید کفشی را انتخاب کنید که پای شما در آن راحت باشد زیرا سایز کفش ها برای هر مدل و هر سازنده ای متفاوت است. مهم نیست که در تبلیغات تا چه اندازه از راحتی یک کفش خاص صحبت می کنند. قضاوت کننده اصلی خود شما هستید.
  7. داخل کفش را چک کنید و همچنین با پاهای خود احساس کند تا مطمن شوید که هیچ گونه برچسب، شکاف یا مشکل دیگری نداشته باشد که باعث اذیت، ناراحتی و تاول زدن پای شما شود.
  8. کف کفش را بررسی کنید و مطمئن شوید که آیا کف آن به اندازه کافی محکم است تا بتوانند در برابر اجسام تیز و برنده مقاومت داشته باشد. آیا به اندازه کافی انعطاف پذیر است؟ پس هنگام خرید آن را بپوشید و در مغازه راه بروید تا مطمئن شوید که کف کفش، از پای شما در برابر ضربه ها محافظت می کند یا خیر؟ همچنین بر روی سطوح سفت و سخت و همچنین سطوح نرم راه بروید تا ببینید که چه احساسی به پای شما می دهد.

و در آخر اینکه گول تبلیغات بی اندازه رسانه ها، برند و شرکت های مختلف را نخورید و فکر نکنید که قیمت بالاتر همیشه برابر با کیفیت و راحتی بیشتر کفش است. پس سعی کنید بدون هیچ قضاوتی از قبل، کفشی را انتخاب کنید که خودتان با آن راحت تر هستید.

منبع: فوت و فن
Thanks! You've already liked this
No comments