چاقی مادر عامل بروز اختلال رفتار در پسر است

یافته های تازه نشان می دهند، اضافه وزن و ابتلا به چاقی در دوران بارداری با افزایش خطر بروز مشکلات رفتاری در فرزندان پسر ارتباط دارد.

دکتر باربارا آبرام، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه کالیفرنیا و سرپرست این مطالعه گفت: ” یافته های ما نشان می دهند، آگاه شدن زنان درباره حفظ وزن در حد طبیعی پیش از باردار شدن، نقش اساسی در حفظ تندرستی خود و فرزندشان در دوران بارداری و پس از آن ایفاء خواهد کرد. ”

نتایج پژوهش های تازه نشان داده اند، میان وزن زنان باردار و رفتار نوزاد و بروز مشکلاتی مانند اختلال بیش فعالی نقص توجه ارتباط وجود دارد. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، از هر ۱۰۰ زنی که در دوران باروری قرار دارند، ۱۵ نفر از چاقی مفرط رنج می برند.

پس از تجزیه و تحلیل پرونده پزشکی بیش از پنج هزار مادر و فرزند بین سال های ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۲ دریافتند، پسرهایی که مادران شان در دوران بارداری از چاقی مفرط رنج می بردند بیش از سایر همسالان شان در ۹ تا ۱۱ سالگی در معرض ابتلا به اختلال رفتاری قرار گرفته اند.

دکتر جولیانا دیردورف، محقق ارشد مدرسه پزشکی دانشگاه کالیفرنیا و همکار این مطالعه گفت: ” یافته های گذشته و فعلی نشان می دهند پسران زنان باردار چاق بیش از دختران آسیب پذیر تر هستند. “

منبع: نی نی پلاس
پیشنهاد ما »  لوپوس در بارداری
Thanks! You've already liked this
No comments