دردسرهای مصرف نوشابه و هات‌داگ در بهار برای دستگاه گوارش

با گرم شدن آب وهوا و فرا رسیدن فصل بهار، باید در انتخاب های غذایی تجدیدنظر کرد یا دقت بیشتری به خرج داد. برخی مواد غذایی با این که در مواقع دیگر هم مضر هستند، اما در فصل بهار تاثیر منفی بیشتری می گذارند.

بعضی افراد ممکن است بخواهند در آب وهوای خنک بهاری به پیک نیک بروند و نوشابه گازدار بخورند، اما نوشابه های گازدار و شیرین می توانند به دستگاه گوارش آسیب برسانند. نوشابه های گازدار معمولا حاوی اسید فسفریک و قند تصفیه شده سفید هستند که هر دوی این ماده ها، باکتری های خوب روده را از بین می برند.

گازی که در نوشابه ها وجود دارد، هوای اضافی زیادی به دستگاه گوارش اضافه می کنند و می توانند باعث سوزش معده شوند. این وضعیت ممکن است خصوصا برای کسانی مشکل زا باشد که مستعد ابتلا به مشکلات گوارشی هستند.

یکی از مطالعات منتشرشده در BMC Gastroenterology نشان می دهد که کسانی که مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر هستند و نوشابه های گازدار هم مصرف می کنند، با علائم شدیدتری نسبت به دیگر بیماران مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر مواجه می شوند که از نوشابه های گازدار استفاده نمی کنند.

استفاده از ساندویچ های هات داگ در فصل بهار ممکن است افراد را با مشکل مواجه کند. در واقع، انواع سوسیس ها معمولا حاوی نیترات هستند که به عنوان نوعی ماده نگهدارنده به مواد غذایی اضافه می شود و می تواند باکتری مفید لاکتوباسیلوس را در روده از بین ببرد. از طرف دیگر، استفاده از هات داگ ها و سوسیس ها در طولانی مدت هم برای انسان ها خوب نیست.

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments