چطور از لب‌های خود در مقابل چروکیدگی محافظت کنیم؟

وقتی که درباره مراقبت‌های ضدپیری پوست صحبت می‌کنیم، باید برنامه همه‌جانبه و کل‌نگری داشته باشیم. متاسفانه بیشتر افراد فکر می‌کنند که به همه چیز توجه کرده‌اند، در حالی که یک قسمت مهم از بدن را فراموش می‌کنند: لب‌ها.

به نوعی می توان گفت که مراقبت و محافظت از لب و پوست آن، از مهمترین مراقبت ها است. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، مرطوب کردن لب‌ها است چون برخلاف قسمت‌های دیگر بدن، غدد چربی ندارند. به همین دلیل است که لب‌ها خصوصا در مواقعی که در معرض شرایط آب‌وهوایی رطوبت‌زدا مثل آب‌وهوای سرد یا در معرض آب داغ قرار می‌گیرند، خیلی سریع‌تر خشک می‌شوند. بنابراین حفظ رطوبت لب‌ها برای زیبایی آن‌ها ضرورت دارد.

وقتی که می‌خواهید بالم لب بخرید، سراغ محصولاتی بروید که حاوی عناصری مثل ویتامین E، روغن انار و موم باشد. علاوه بر این، اگر واقعا می‌خواهید که لب‌های زیبایی داشته باشید، باید از عناصری که تحریک‌کننده هستند واقعا دوری کنید. عناصری مثل پارابن، عطر، الکل، فنول، منتول و اسید سالیسیلیک برای شما مضر هستند.

همه برنامه‌های مراقبت ضدپیری پوست، یک بخش مهم دارند که همان محافظت از پوست در مقابل نور خورشید است. این قسمت مهم از مراقبت ضدپیری برای لب‌ها نیز حائز اهمیت است.

اشعه‌های UV همان‌طور که به پوست آسیب می‌رسانند، به لب‌ها نیز صدمه می‌زنند. در واقع، همین اشعه‌ها هستند که سطح کلاژن را خیلی سریع‌تر کاهش می‌دهند و رطوبت طبیعی پوست و لب‌ها را از بین می‌برند. از طرف دیگر، پوست نازکی که روی لب‌ها وجود دارد، حاوی ملانین نیست. اهمیت این رنگدانه از آن‌جایی نشأت می‌گیرد که از پوست در مقابل نور خورشد محافظت می‌کند. بنابراین حتما از مرطوب‌کننده‌هایی برای لب استفاده کنید که SPF ضدآب داشته باشند.

منبع: سلامتیسم
پیشنهاد ما »  لب‌ها هم به لایه برداری نیاز دارند
Thanks! You've already liked this
No comments