بهترین آهنگ‌ها برای ورزش کردن

ورزش کردن یکی از بهترین خدماتی است که می توانید به بدنتان ارائه دهید. اما هر چیزی نیاز به انگیزه دارد و ورزش هم بدون انگیزه غیر ممکن است.

موسیقی می تواند از نظر روانی تاثیری فوق العاده روی روند ورزش کردنتان داشته باشد. دامنه نفوذ موسیقی روی ورزشکاران آنقدر بالا است که امروز بسیاری از ورزشگاه های دنیا نیز برای برانگیختن تماشاگران و بازیکنان درون زمین از موسیقی های حماسی استفاده می کنند. خبر خوبی برایتان دارم امروز می خواهم ۱۰ مورد از بهترین آهنگ هایی که به درد ورزش کردن می خورند را به شما معرفی کنم. البته این موارد اتفاقی از روی سلیقه شخصی نیست بلکه این آهنگ ها از بین قرعه هزاران کاربر انتخاب شده‌اند.

۱ . We Will Rock You – Queen

یکی از نوستالوژیک ترین آهنگ هایی که تقریبا همه با آن آشنا هستیم. این آهنگ حتی در بازی های کامپیوتری با موضوع ورزش نیز مورد استفاده قرار گرفته است. با شنیدنش واقعا به وجد خواهید آمد و ورزش برایتان لذت بخش خواهد شد. We Will Rock You بعد از انتشار خیلی زود به یکی از برترین آهنگ های گروه Queen تبدیل شد. آهنگ فوق العاده ساده است اما قدرت حماسی بالایی دارد.

۲ . Master of Puppets – Metallica

Master of Puppets یکی از پر طرفدارترین آهنگ های گروه متالیکا است. البته شاید این آهنگ برای همه دلپذیر نباشد. اگر با گروه متالیکا آشنا باشید حتما می دانید که سبک آنها هوی متال است و این ژانر موسیقی طرفداران خاص خودش را دارد. اگر از طرفداران این سبک هستید که خب مسلما با Master of Puppets ارتباط برقرار می کنید و از ورزش کردن با آن لذت خواهید برد.

۳ . Work B**ch – Britney Spears

زیاد لازم نیست روی محتوای این آهنگ فکر کنید چون بریتنی عزیز از شما سوال می کند که آیا بوگاتی یا مازراتی می خواهی؟ و خب از آنجا که جواب شما بله است پس از نثار کردن b**ch می گوید که بهتر است کار کنید! جدای اینها بیت آهنگ بسیار بالا است و بدن را به وجد می آورد گویی واقعا می خواهید کار کنید! برای سرعت گرفتن ریتم ورزشی که می کنید فوق العاده کارآمد است.

۴ . Till I Collapse – Eminem

هر وقت این آهنگ را گوش دهید حس می کنید انرژی گرفته اید و آماده مبارزه هستید. باعث می شود خون در رگ هایتان به حرکت درآید، می توانم به شما تضمین دهم هر زمان احساس نا توانی برای ورزش داشتید با شنیدن این آهنگ به وجد خواهید آمد و کار را شروع می کنید. آهنگ متعلق است به یکی از بهترین رپر های دنیا یعنی امینم. یک نکته جالب در این آهنگ: درام در ‘Till I Collapse از آهنگ معروف گروه Queen یعنی We Will Rock You (شماره ۱۰ در همین لیست) الهام گرفته شده.

۵ . Gonna Fly Now – Bill Conti

آهنگ تم فیلم معروف Rocky. اگر این فیلم را دیده باشید همین حالا آهنگ در سرتان پخش شده است. موضوع فیلم تلاش یک ورزشکار برای بازگشت به اوج است و آهنگ تم فیلم بسیار انگیزشی است. فقط کافیست با گوش دادن به آهنگ راکی را در حال تمرین کردن به خاطر بیاورید و انگیزتان چندین برابر شود.

۶ . Smooth Criminal – Michael Jackson

Smooth Criminal به معنی واقعی کلمه نوستالوژیک. واقعا کسی هم هست که از این آهنگ بدش بیاید؟ ریتم فوق العاده مایکل جکسون از همان ابتدا وارد بدنتان می شود و با توان هرچه تمام تر ورزش را شروع می کنید. مطمئن باشید از گوش دادن Smooth Criminal هنگام ورزش لذت خواهید برد.

۷ . Remember the Name – Fort Minor

در تمام لیست های آهنگ توصیه شده برای ورزش نام Remember the Name را خواهید دید. با پلی کردن آهنگ خود را آماده ورزشی با تمام توان کنید. تنها گوش دادن به آهنگ بدنتان را به حرکت در می آورد. تولید کننده آهنگ یکی از اعزای برجسته گروه لینکین پارک یعنی مایک شینودا است و به همین دلیل است که می توانید رگه هایی از آهنگ لینکین پارک را در این کار نیز ببیند. فوق العاده پر انرژی است حتما گوش دهید.

۸ . Lose Yourself – Eminem

یک بار دیگر امینم. نه تنها ریتم آهنگ فوق العاده گیرا است بلکه اگر معنای لیریک را نیز بدانید می تواند به ورزشتان معنای بیشتری بدهد. بسیاری بر این عقیده هستند که Lose Yourself بهترین آهنگ برای ورزش کردن است چون هم لیریکش مرتبط است و هم ریتم. شاید برایتان جالب باشد که Lose Yourself اولین آهنگ رپی است که توانسته جایزه اسکار را دریافت کند. همه اینها نشان دهنده قدرت امینم روی موسیقی رپ است او با وجود سفید پوست بودن خود را تبدیل به یکی از برترین رپرهای دنیا کرده (موسیقی رپ برای سیاه پوستان است) .

۹ . Beat It – Michael Jackson

مایکل جکسون هم از امینم عقب نمانده و در این لیست دو آهنگ را برای خود کرده. Beat It یکی از اولین آهنگ های مایکل جکسون در ژانر راک است. وقتی این آهنگ را گوش می دهید فقط کافی است خود را در حال ورزش کردن تصور کنید. ریتم آن باعث می شود مانند یک جنگجو تلاشتان را افزایش دهید و ورزشی فوق العاده داشته باشید.

۱۰ . Eye of the Tiger – Survivor

و اما اولین آهنگ در این لیست پربار. یکی از بهترین آهنگ های ورزشی که تا به حال شنیده ام. آهنگی فوق العاده برای دویدن و پارکور. البته هنگام ورزش های قدرتی و در باشگاه ها نیز می توانید استفاده اش کنید. ریتم و لیریک آهنگ هر دو انگیزشی هستند. این آهنگ هم در سری فیلم های راکی مورد استفاده قرار گرفته است. با اینکه قدیمی و نوستالوژیک است اما همچنان قدرت خود را حفظ کرده.

منبع: بدونیم
Thanks! You've already liked this
No comments